Rekompensata od Play

Cudze chwalicie, swego nie znacie” – tymi słowami chciałbym rozpocząć pozytywny wpis nt. operatora Play. Już raz na łamach bloga miałem przyjemność chwalić obsługę klienta „fioletowego żelka” – dziś dokonam tego ponownie.

Cała sprawa dotyczy pakietu nielimitowanych SMSów ważnego 30 dni. Usługa ta wygasała na moim koncie 16 lutego, więc 17 lutego musiałem uaktywnić ją ponownie. Niestety – do systemu wkradł się błąd i do dziś dzień usługa widnieje na moim koncie jako aktywna. W niedzielę wysłałem zgłoszenie do biura obsługi klienta, a w międzyczasie aktywowałem niższy pakiet, ważny 7 dni (za 5 zł).

Aktywne pakiety
Aktywne pakiety

Czekanie na telefon

Cierpliwie czekałem na telefon. Wiedziałem po poprzednich zgłoszeniach, że nie ma się co przejmować, bo na pewno ktoś zadzwoni – i tak też się stało. Otrzymałem dzisiaj telefon od obsługi klienta w celu rozwiązania/wyjaśnienia sprawy.

Informacja o tym, że rozmowa jest nagrywana. Weryfikacja danych abonenckich (imię, nazwisko, hasło abonenckie) i Pani przechodzi do meritum: w systemie wystąpił błąd, przez który usługa widnieje jako aktywna. Stało się tak po przeniesieniu danych abonenckich i usługa wygasła dopiero wczoraj (17 lutego, zamiast 16). – dla mnie miało to oczywiście sens, bowiem przenosiłem numer na siebie 12 lutego. Pani poinformowała mnie, że chcąc zrekompensować straty doładuje moje konto kwotą 20 zł. Przyznam, że byłem zaskoczony tym faktem.

Miałem zamiar ubiegać się o rekompensatę, ale nie większą niż wartość aktywowanego pakietu, bądź w zależności od przebiegu rozmowy – 10 zł. A tutaj od razu na wstępie taka propozycja. Bardzo miło z Waszej strony! Nawet jeśli miałby to być jedynie zabieg marketingowy, to poczułem się wyróżniony – a chyba o to chodziło?!

Później tradycyjnie otrzymałem odpowiedź w systemie zgłoszeniowym:

Odpowiedź Play na zgłoszenie
Odpowiedź Play na zgłoszenie

oraz informację SMSem o przyjęciu zlecenia doładowania konta:

Zlecenie doładowania konta
Zlecenie doładowania konta

Play – jesteście zajebiści :). A Pani Magdalena pracująca w biurze obsługi klienta ma bardzo miły głos i sympatycznie się z Nią rozmawiało. Z tego miejsca pragnę ją pozdrowić (o ile w ogóle to przeczyta).


Komentarze

8 odpowiedzi na „Rekompensata od Play”

 1. Niektóre firmy wiedzą jak w pełni dbać o wizerunek, niektóre nie :)

 2. Awatar emkuzet

  zadowolony klient , przyciąga następnych klientów

 3. Play zdecydowanie potrafi dbać o klienta. Mam u nich Internet i od marca 2011 zapłaciłem tylko trzy pełne rachunki. Ciągle mam rabaty 10-20zł :> . Bardzo dbają o poziom usług i zadowolenie klientów.

 4. @emkuzet, @pakos: oczywiście, i Play wie, jak to zrobić. Tego typu zagrania na pewno mają podłoże marketingowe, ale są miłe z ich strony. „zadowolony klient , przyciąga następnych klientów” – skoro coś jest dobre, to czemu tego nie polecać dalej. Reklama dźwignią handlu.

  @Livio: te rabaty dają ze względu na słaby zasięg, złe funkcjonowanie internetu, czy coś innego?

  1. Spadająca prędkość, niestabilność połączenia, braki połączenia. Zasięg mam bdb, bo mam blisko nadajnik ;) .

   1. To szczerze powiem, że bardzo miło z ich strony w tym przypadku :). A pakiety mają jakieś w porządku (ilość MB/GB) w stosunku do ceny? Ja myślałem, żeby przejść do cyfrowego polsatu na LTE, ale jak zobaczyłem pakiety z limitami to mi się odechciało :P.

    1. 16 GB + 3 GB za podpisanie pierwszej umowy w salonie (dokupowanie Internetu przez abonenta) za 49 zł. Biorąc pod uwagę rabaty za drobne usterki, płacimy w porywach do 19 zl :P .

     Cyfrowy Polsat mało gdzie ma zasięg. Też jestem nim zainteresowany. Ale słyszałem znowuż głosy, że do 150 Mb/s daleko.

     Play gwarantuje prędkości 2 Mb/s, 4 Mb/s (choć HSDPA powinno oferować 7,2, 14,4), ale są to prędkości osiągalne i przez większość czasu stabilne.

 5. Za wcześnie pochwaliłem sieć ;). Rekompensata do tej pory nie dotarła. Posłałem kolejnego maila ze zgłoszeniem.

  27 luty 2013
  Dzisiaj odebrałem kolejny telefon. Jak się okazało, Play przyzna mi rekompensatę 1 marca, by była ona przez pełen miesiąc na moim koncie. Problemem była cesja która aktywowała usługę od daty przeniesienia danych, a w rzeczywistości była ona nieaktywna. Dziś technik „administracyjnie” wyłączył usługę :). Z 3 telefonów które zostały wykonane muszę przyznać, że 2 osoby były bardzo sympatyczne i kompetentne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *