Drobne zmiany blogowe cd.

Wpis krótki, komunikacyjny. Nastąpiła zmiana loga – tak, to wciąż ten sam blog. Postanowiłem, że fajnie byłoby w końcu „dojrzeć w sieci” i zrezygnować z pseudonimu, na rzecz danych, z którymi jestem już utożsamiany w sieci. Dodatkowo, jak widzicie i o czym już wspomniałem, zmieniło się logo i favicona bloga (wraz z powiązanymi podserwisami prywatnymi ;) ).

Uporałem się z odnośnikami do wikipedii – wszystkimi! Nie ma już na blogu żadnego wpisu, który nic sobą nie reprezentuje nawiasami typu {{hasło}}, co miało prowadzić do wikipedii. To samo tyczy się nawiasów wpis, które prowadziły do wpisów na blogu i jego stron.

Drobne, acz czasochłonne zmiany. Pragnę jeszcze nadmienić, że logo nie jest moim dziełem, lecz kolegi z pracy – Rafał, dziękuję!

Aktualnie walczę jeszcze z syntaxem, szukam jakiejś sensownej wtyczki do tego, która współpracuje z gutenbergiem. Na ten moment stanęło na Syntax-highlighting Code Block (with Server-side Rendering), który wydaje się być bardzo prosty w działaniu i robi, to co ma robić. Chyba, że ktoś ma lepsze propozycje?


Komentarze

2 odpowiedzi na „Drobne zmiany blogowe cd.”

  1. Szczerze, to ja jakoś nie byłem świadomy tych odnośników do Wikipedii (działający lub nie działających).

    1. Mogłeś tego nie widzieć, głównie z tego względu, że od dłuższego czasu nie używałem tej formy do odsyłaczy. Głównie problem dotyczył starych wpisów. Na ten moment jeszcze mam kilka shortcodów do poprawienia, ale to może poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *