O mnie

Nazywam się Filip Cierpich i to w głównej mierze ze mną, i z moimi treściami przekazywanymi za pośrednictwem tego bloga (lecz nie tylko) masz styczność. Urodziłem się w 1989 roku, a piszę o tym, bo tak czy siak można wywnioskować to z mojego pseudonimu. Skoro o nim mowa. Pseudonim, który obrałem już lata temu towarzyszy mi w „życiu sieciowym” już od dłuższego czasu. Nie jest on wprawdzie adekwatny z moimi zainteresowaniami, czy uzdolnieniami. Obrany został całkowicie przypadkowo jeszcze za czasów gimnazjum (bądź nawet podstawówki, ciężko jest to jednoznacznie w tej chwili określić).

W sieci bardzo rzadko można znaleźć mnie pod mym imieniem i nazwiskiem, identyfikuję się pseudonimem inzaghi89. Dla osób, którzy dodają mnie do tzw. blogrolla, bądź piszą coś do mnie, mam prośbę: inzaghi89 piszemy z małej litery! Ma to dla mnie wielkie znaczenie, gdyż nie chcę się utożsamiać do złudzenia z piłkarzem, z którym i tak wiele wspólnego nie mam. Dociekliwi mogą zapytać – skoro ten pseudonim nie odzwierciedla twych zainteresowań, czemu go nie zmienisz?
Byłoby mi niezwykle ciężko rozstać się z tym pseudonimem, towarzyszy mi już od wielu lat i zżyłem się z nim. Poza tym nic normalnego nie przychodzi mi do głowy, co mógłbym wykorzystać.

W sieci, podejrzewam że mało kto zna mnie jako Filipa Cierpich, większość osób identyfikuje mnie pod pseudonimem, a pisząc tę kolejną już odsłonę strony „O mnie” chciałem już nieco uchylić rąbka tajemnicy. Nie będę pisał tu bynajmniej o swym życiu prywatnym, o tym czym się zajmuję, jakie szkoły ukończyłem. Nie jest to temat tabu, ale nie jest to również czas i miejsce na tego typu zapiski. Informacje takie można zaczerpnąć ode mnie prosząc po prostu o {{Curriculum_vitae|CV}}. Istnieje prawdopodobieństwo, iż nie każdy je otrzyma, ale zawsze jest ta satysfakcja – ach, zapytałem go!

Od kilku już lat zajmuję się prowadzeniem stron internetowych, moją smykałką ostatnimi czasy staje się zarządzanie stronami, administrowanie komputerami i sieciami internetowymi, co wynikło z ukierunkowania się w szkole. Nie jestem alfą i omegą, mylę się, jak większość ludzi (wyłączając tych, którzy uważają, że są nieomylni). Treści, które przekazuję tutaj; na blogu, bądź w innych serwisach mogą posiadać pewne błędy, które staram się oczywiście eliminować. Uczę się na błędach, jak każdy, cenię sobie krytykę ludzi i jeśli uznam, że jest ona słuszna to staram się do niej ukierunkować.

Kilka lat wstecz tworzyłem proste strony internetowe – proste, ponieważ moja wiedza na temat tworzenia stron w oparciu o {{PHP}}, {{MySQL}}, czy inne bardziej zaawansowane języki nieco kuleje. Dopiero od niedawna zacząłem rozumieć języki programowania, ale nie jest to wystarczająco wysoki poziom, by napisać autorski skrypt {{CMS}}. Strony, które tworzyłem oparte były głównie na {{HTML|HTML’u}}, {{xHTML|xHTML’u}} oraz {{CSS}}. W większej ilości przypadków, utworzenie strony nie opierało się jedynie, na jej zaprogramowaniu. Trzeba było ją zaprojektować.
Co mam na myśli pisząc zaprojektować? Przez kilka lat szkoliłem się z {{webdesigner|WebDesignu}}. Wiadomo, należy tej dziedzinie poświęcić bardzo dużo czasu, pieniędzy oraz mieć nienaganny gust. Cóż, obecnie nie zajmuję się tym już, rynek idzie do przodu, a problem istnieje w chwili, gdy chcę przelać pomysł na projekt.

Na koniec, pragnąłbym zaznaczyć serwisy, w których można mnie odnaleźć:

Dodatkowo znaleźć można mnie w sieci {{IRC}} irc.freenode.net na kanałach: #wordpress-pl, #ubuntu-pl, #android-pl oraz w sieci irc.quakenet.org na kanale: #wtw.