Ludzki Infobot wśród SMSów – Zapytanko.pl

zapytankoAch, któż z nas nie zna Infobota z sieci Gadu-Gadu?! {{Bot}}, który pełni funkcję informatora, to coś znakomitego. Zapytasz go o przetłumaczenie wyrazu, o aktualną prognozę pogody, o program telewizyjny, o… no właśnie, o sporo rzeczy go zapytasz, ale czy dasz radę uzyskać od niego odpowiedź na pytanie, gdy nie ma Cię przy komputerze; nie korzystasz z Gadu-Gadu? No właśnie, co wtedy, gdy potrzebujesz szybkiej odpowiedzi na nurtujące pytanie? Nawet jeśli byłbyś w domu, to co z pytaniem, na które {{Bot}} nie jest zaprogramowany? A może nie pamiętasz daty imienin? Zapytanko.pl jest tym, czego potrzebujesz! Odpowiedzi udzielają tam ludzie, którzy są przygotowani do niemalże każdego pytania, a nie {{Sztuczna_inteligencja|bezmyślne}} {{bot|Boty}}.

Zapytanko.pl jest serwisem/usługą, która oferuje podobne parametry do znanych botów z sieci {{IM}}, jednakże znaczącą różnicą jest fakt, iż działa on przy pomocy komunikacji {{SMS}}, co sprawia, że jest to wyjątkowa usługa. Poza tym możesz zapytać dosłownie o wszystko!

Przeglądałem sobie pytania w serwisie i natknąłem się np. na pytanie Kim jest Stig? – mowa oczywiście o znanym {{stig|Stigu}} z magazynu motoryzacyjnego {{Top Gear}}, albo dość absurdalne pytanie: Jaki rozmiar stanika ma moja żona? – ciekawe, prawda? I oczywiście autor uzyskał odpowiedź, a dlaczego? Bo nie siedzą za tym {{bot|Boty}}, tylko kadra wykwalifikowanych ludzi, którzy wiedzą co robią.

Poza tym dzięki diabelskiemu numerkowi 71 666 możemy wysłać zapytanie dotyczące np. systemów operacyjnych, jak np. Czy Linux „widzi” partycje Windowsowe (NTFS, FAT) i na odwrot?.

Uważam, że usługa ta jest o tyle ciekawa, że możemy dostać odpowiedzi nawet na najgłupsze pytania, z którymi to żaden {{Bot}} nie byłby w stanie się uporać.

No dobra, ale jak to działa?

Działa to następująco: po prostu piszemy pytanie, wysyłamy je na numer 71 666, w zamian w przeciągu kilku chwil otrzymujemy odpowiedź. Koszt takiego {{SMS}} to 1,22zł (z {{VAT}}), co jest najniższą możliwą stawką za tego typu usługi. Najciekawsze pytania i odpowiedzi możecie przeczytać na stronie http://www.zapytanko.pl

Na świecie funkcjonują już takie serwisy. W tym roku angielski system AQA świętuje 14milionowego {{sms|SMSa}}. Przez osiem miesięcy istnienia serwis odpowiedział na 17000 pytań, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Bo każdy z nas ma miliony pytań…

Oto przykładowe pytania:

SMS: Jaki jest numer do salonu kosmetycznego 20 w galerii mokotów?
71 666: Witam! Proszę telefon: (022) 541 38 90. Miłego dnia. Zapytanko.pl

Co jest w tym takiego… interesującego?

Na pewno fakt, że możesz skorzystać z tej usługi gdziekolwiek jesteś! Potrzebujesz jedynie telefon komórkowy i jakieś środki na koncie. Wszystko odbywa się przy pomocy komunikacji przez {{sms|SMSy}}.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Internet, Reklama i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Ludzki Infobot wśród SMSów – Zapytanko.pl

 1. Ivyl pisze:

  Ciekawe…
  Jeśli się nie mylę to najniższą stawką w usłudze Premium SMS jest 50gr + vat (numery 70XX(X)).

 2. Gooral pisze:

  Bo akurat wybrali cashbilla, a tam z tego co mi wiadomo nie oferują 70XXX :)

 3. pecet pisze:

  I tak to zlikwidują pewnie, bo im się nie opłaci siedzieć 24/7 za marne grosze.

 4. inzaghi89 pisze:

  Zobaczy się. Póki co ponad 1900 SMSów mają.

 5. Gooral pisze:

  Chyba 19000 :) a nie 1900, sam wyżej napisałeś, że na 17000 :P

  Co do likwidacji to komentarz z wykopu wyczaiłem:

  Opłaca się wam odpowiadać na te smsy za 1,22 minus koszta? I to ręcznie? :)
  Zapytanko: Nie opłaca się ;) dopłacamy z własnej kieszeni. Za godzinę dyżuru musimy dopłacić jakieś 3 zł, ale to nic w porównaniu z ogromem przyjemności :D

  Czyli przyjemność ponad wszystko ;)

 6. Gooral pisze:

  Zapewne się zwraca po wykop effect albo TVNie :D

 7. Gooral pisze:

  Wracając do tej najniższej stawki to było napisane: '1,22zł (z VAT), co jest najniższą możliwą stawką za tego typu usługi.’ Wynika z tego, że nie chodzi o najniższą stawkę SMS Premium tylko tego typu usługę. Przecież utrzymanie systemu kosztuje :) A przy 61gr by było kilka groszy od SMSa zapewne (chociaż na 100% nie wiem, takie coś jest jedno jedyne w Polsce) :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *