Filip i Ubuntu, tydzień 5

…i ostatni…

Wszakże uznałem, że pora zakończyć tę serię i celowo czekałem z tym do 25.04, czyli daty premiery Ubuntu 24.04 LTS. Wstęp brzmi, jakbyśmy się pokłócili i pożegnali? Nic bardziej mylnego :). Żyjemy ze sobą w symbiozie, mamy się znakomicie, dogadujemy się perfekcyjnie. A wszystko to, za sprawą nowej wersji, która, jak już pisałem w Filip i Ubuntu, tydzień 4 rozwiązała pewne problemy.

Do tego dochodzi jeszcze natywne wsparcie dla WireGuard – czego chcieć więcej.

Niemal cotygodniowa publikacja dobiega końca i cieszę się, że jednak się przemogłem i postanowiłem przesiąść na dobre. Po raz kolejny uważam tę przesiadkę za powiew świeżości i zmianę kultury pracy. Na Windowsie zawsze brakowało mi repozytoriów, uwielbiam to uczucie w trakcie aktualizacji i obserwowanie zmian po wpisaniu apt update && apt upgrade – taki fetysz. Na Windowsie istnieje Zarządzanie programami za pomocą Chocolatey, jednak od iluś wersji wstecz jest płatny i nie daje takiej swobody.

Poszedłem o krok dalej i przeprosiłem się również ze snapem, na którym mam obecnie GIMPa, Thunderbirda, Firefoxa i Steama. Nie próbowałem jeszcze uruchamiać na Ubuntu żadnych gier i raczej to się nie zmieni, bo laptop raz, że na to nie pozwoli komfortowo, a dwa nadal uwielbiam Nintendo Switch w 2023 roku. Niedawno nawet zakupiłem Red Dead Redemption ;).

Tak więc, moi drodzy, na ten moment działa wszystko bezproblemowo, więc kolejne publikacje jakie będą się pojawiać w świecie pingwina, to:

  • Jak coś się wykrzaczy, lub
  • Będę miał jakiś fajny temat na poradnik.

Do (mam nadzieję) niedługiego poczytania!


Komentarze

Jedna odpowiedź do „Filip i Ubuntu, tydzień 5”

  1. […] łamach piątego tygodnia z Ubuntu, pisałem o tym, że przekonałem się do menadżera pakietów Snap. Jest to menadżer domyślnie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *