2 latka w sieciuni

Dziś blog.keepmind.eu obchodzi swoje drugie urodziny. Flaszka dla każdego? Nie, reklamy nie są aż tak dochodowe tutaj. Z okazji tej jakże specjalnej okazji przygotowałem za to nową i odświeżoną wersję templatki. Jak zapewne od jakiegoś czasu możecie zauważyć, blog prezentował się na domyślnym stylu twentyten. Był to zabieg przemyślany, z racji na fakt iż nowy wygląd jest oparty właśnie na tym stylu.

Możecie pytać dlaczego zmodyfikowałem podstawowy styl, a nie zrobiłem nowego, od zera. Odpowiem, że: twentyten bardzo mi się podoba w oryginalnej formie. Skoro podoba mi się takim, jakim był, to dlaczego po prostu nie skorzystać z niego. Oto wszem i wobec prezentuję więc styl na kolejny rok (albo i dłużej). Pomijając kwestie designu, czy coś się zmieniło od tamtego czasu?

Statystyki

Odmiennie do zeszłorocznej publikacji podsumowującej dziś nie opublikuję statystyk – bo nie. Opublikuję jednak informacje dotyczące ilości wpisów, komentarzy, czyli to, co na blogu piszczy.

Od 14 stycznia 2009 na blogu opublikowanych zostało:

  • 159 wpisów
  • 3 strony (wliczając w to niedawno dodaną stronę Informacje prawne)
  • 24 kategorie
  • 272 tagi
  • 734 komentarze
  • 3 404 komentarze oznaczone jako spam

Przez okres dwóch lat blog zmieniał kilkakrotnie wygląd. Pamiętam, że na początku użyty był styl iNove, kolejno pojawiały się okresowo K2, oraz tzw. styl Default oparty na Kubricku (domyślny styl do wersji 3.0). Później nadszedł czas na Cordobo Green Park 2, który z „gotowców” był zdaje się najdłużej. Ostatecznie 10 maja 2009 opublikowałem swój autorski styl, który oparłem zdaje się na domyślnym stylu. Był on widoczny na blogu jeszcze na początku stycznia 2011. Kilka dni temu postanowiłem zmienić swój styl na twentyten, by osiągnąć efekt „przejścia”.

Prace trwały…

Nad przeróbką pracowałem zdaje się od października 2010. Może wcześniej… nie pamiętam szczerze powiedziawszy. Zawsze brakowało mi czasu i chęci w późniejszym etapie. Hm… nawet wcześniej rozpocząłem prace, możliwe że od sierpnia/września, z racji na fakt, że w międzyczasie pozbyłem się niemal gotowej przeróbki… To, co możecie teraz widzieć jest efektem grudniowo-styczniowych prac. Nie zeszło mi kosmicznie wiele godzin nad samym kodem i grafiką, raczej powiedziałbym że rozwlekło się to w czasie.

Jak pisałem wcześniej, od wersji WordPressa 3.0 styl twentyten przypadł mi do gustu, chciałem go jedynie zrobić pod siebie. Czy mi się to udało – tak. Jestem zadowolony z modyfikacji, których dokonałem. Zachowałem oryginalny układ i wygląd, wprowadzając elementy zamierzone.

Odświeżyłem sam logotyp, no i przede wszystkim – zachowałem motyw stickmanów z poprzedniego stylu i strony głównej. Myśl, że miałbym się ich pozbyć – nie, nawet nie dopuszczałem do siebie takiej myśli! :)


Komentarze

3 odpowiedzi na „2 latka w sieciuni”

  1. Ładna przeróbka Twenty Ten. Życzę kolejnych urodzinek. ;)

  2. To następnych urodzin :-)

  3. O to jak u mnie – gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *