OnePlus One: problem z updatem OTA

Całkiem niedawno pojawiła się informacja o aktualizacji OnePlus One do wersji 44S. Zmian nie wprowadza ona żadnych, poza poprawkami błędów:

  • Fixed issues with memory causing screen artifacts
  • Fixed issues with random reboots and instability
  • Fixed issues with WiFi and modem crashes
  • Fixed issues with Filesystem
  • Fixed issues with “black bar”
  • Fixed issues with persist partition corruption
  • Fixed issues with AT&T VoLTE

Jako użytkownik 38R dostałem dzisiaj informację o ukazanej się aktualizacji do 44S. Aaaaand… Huston we’ve got a problem.

Informacja o aktualizacji do 44S
Informacja o aktualizacji do 44S

Pierwsza próba instalacji przez TWRP (custom recovery: OnePlus One: root telefonu) i problem. Nie można zweryfikować email.apk w /system/apps/. Nie dziwota, że nie można – jego tam nie ma.

Posiadam zrootowany telefon i za pomocą Titanium Backup usunąłem zbędne aplikacje systemowe. Nauczka na przyszłość – zamrażajcie je, a nie usuwajcie apk. Chyba, że macie gdzieś ich kopię.

Pomyślałem – strzał w kolano. Co teraz?! Szukać w internecie poszczególnych, brakujących apk? Jaaasne, z godzina roboty. Ale można szybciej. Podobnie jak we wpisie OnePlus One: zamarznięty na ekranie startowym musimy dokonać flasha. Tym razem samo system.img.

Szybkie sprawdzenie, czy fastboot mode działa: fastboot devices. A następnie fastboot flash system system.img. Dajemy chwilę i później root urządzenia przy pomocy TWRP1, a potem uruchomi normalnie telefon.

Po tej czynności zrobimy już normalnie aktualizację OTA2.

Przypomnę jeszcze raz: jeśli nie chcesz stracić kilku/nastu minut na flash. Nie wyrzucaj apk. Ot – mądry Polak po szkodzie.

oraz

Flash system.img nie czyści danych użytkownika, oraz nie robi wipe. Nie utracisz więc swoich danych. Ale i tak robisz to na własną odpowiedzialność.
OnePlus One po aktualizacji do 44S
OnePlus One po aktualizacji do 44S
  1. Wystarczy uruchomić urządzenie w recovery i dać reboot. TWRP zapyta o instalację roota. []
  2. Over The Air []

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *