Domyślny opis Finch/Pidgin przy „away”

Finch/Pidgin jako domyślny opis dla statusu Zajęty (Away) ma przypisany opis: Nie ma mnie teraz przy komputerze. Czy da się go zmienić? Zakładając oczywiście, że nie ma takiej opcji w ustawieniach?

Okno ustawień / bezczynność
Okno ustawień / bezczynność

Oczywiście, że tak. Nie jestem pewien, jak jest w przypadku innych wersji tego/tych komunikatora/komunikatorów, ale w mojej nie ma możliwości edycji opisu poprzez ustawienia. Jest natomiast inne rozwiązanie.

W katalogu:

.purple/

Tworzy się plik o nazwie status.xml w nim zawartych jest kilka statusów, plik więc wygląda mniej więcej tak:

<?xml version=’1.0′ encoding=’UTF-8′ ?>

<statuses version=’1.0′>
<status name=’Auto-Cached’ transient=’true’ created=’cyferki’ lastus$
<state>away</state>
<message>Nie ma mnie teraz przy komputerze</message>
</status>
<status name=’Auto-Cached’ transient=’true’ created=’cyferki lastus$
<state>available</state>
</status>
</statuses>

Odpowiedź powinna więc się nasunąć sama, jak zmodyfikować opis komunikatora, tak by przechodząc w tryb bezczynności opis był inny niż ten domyślny. Tak! Edytujemy tylko plik status.xml wprowadzając interesujący nas tekst w miejsce Nie ma mnie teraz przy komputerze.


Komentarze

7 odpowiedzi na „Domyślny opis Finch/Pidgin przy „away””

  1. A nie prościej po prostu raz ręcznie ustawić status na Away i wpisać ręcznie opis jaki chcemy przed zatwierdzeniem statusu Away? Pidgin ustawia po prostu ostatni użyty opis użyty dla danego statusu. W Finchu pewnie działa to na tej samej zasadzie

  2. No dobra, w przypadku, gdy posiadamy jakiś opis to, nie jest to problemem. Ale przyuważ, że przy braku opisu jakiegokolwiek Pidgin/Finch ustawia właśnie ten, który jest w status.xml.

  3. Rzeczywiście ponownie wraca do „Nie ma mnie…”. Jak robiłem szybki test to ustawiłem brak opisu, nawet 2 razy restartowałem Pidgina by sprawdzić czy tak zostanie. I nawet po ponownym włączeniu przy próbie ustawienia „Away” nie dodawało opisu. Jednak dzisiaj gdy włączyłem znowu to „Nie mam mnie…” się pojawia.

  4. Czyli, jakby nie patrzeć, wyszło że miałem rację?!

  5. Hm i tak jest problem. Sądziłem, że będzie działało, a tu nie działa, jak powinno. Po pewnym czasie przywraca ten swój „nie ma mnie przy komputerze”.

  6. Skąd masz taki GUI, to standard we Finchu?

  7. Hym. GUI, nie GUI… tak wygląda standardowe ;). To są ustawienia akurat, lista wygląda nieco inaczej: Konsola + Pidgin = Finch?. Tylko tyle, że nie miałem tutaj odpowiedniego fonta ustawionego i zamiast kółeczek ze statusami miałem te badziewne kwadraty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *