Domyślny opis Finch/Pidgin przy „away”

Finch/Pidgin jako domyślny opis dla statusu Zajęty (Away) ma przypisany opis: Nie ma mnie teraz przy komputerze. Czy da się go zmienić? Zakładając oczywiście, że nie ma takiej opcji w ustawieniach?

Okno ustawień / bezczynność

Okno ustawień / bezczynność

Oczywiście, że tak. Nie jestem pewien, jak jest w przypadku innych wersji tego/tych komunikatora/komunikatorów, ale w mojej nie ma możliwości edycji opisu poprzez ustawienia. Jest natomiast inne rozwiązanie.

W katalogu:

.purple/

Tworzy się plik o nazwie status.xml w nim zawartych jest kilka statusów, plik więc wygląda mniej więcej tak:

<?xml version=’1.0′ encoding=’UTF-8′ ?>

<statuses version=’1.0′>
<status name=’Auto-Cached’ transient=’true’ created=’cyferki’ lastus$
<state>away</state>
<message>Nie ma mnie teraz przy komputerze</message>
</status>
<status name=’Auto-Cached’ transient=’true’ created=’cyferki lastus$
<state>available</state>
</status>
</statuses>

Odpowiedź powinna więc się nasunąć sama, jak zmodyfikować opis komunikatora, tak by przechodząc w tryb bezczynności opis był inny niż ten domyślny. Tak! Edytujemy tylko plik status.xml wprowadzając interesujący nas tekst w miejsce Nie ma mnie teraz przy komputerze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Linux, Programy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Domyślny opis Finch/Pidgin przy „away”

 1. KosciaK pisze:

  A nie prościej po prostu raz ręcznie ustawić status na Away i wpisać ręcznie opis jaki chcemy przed zatwierdzeniem statusu Away? Pidgin ustawia po prostu ostatni użyty opis użyty dla danego statusu. W Finchu pewnie działa to na tej samej zasadzie

 2. inzaghi89 pisze:

  No dobra, w przypadku, gdy posiadamy jakiś opis to, nie jest to problemem. Ale przyuważ, że przy braku opisu jakiegokolwiek Pidgin/Finch ustawia właśnie ten, który jest w status.xml.

 3. KosciaK pisze:

  Rzeczywiście ponownie wraca do „Nie ma mnie…”. Jak robiłem szybki test to ustawiłem brak opisu, nawet 2 razy restartowałem Pidgina by sprawdzić czy tak zostanie. I nawet po ponownym włączeniu przy próbie ustawienia „Away” nie dodawało opisu. Jednak dzisiaj gdy włączyłem znowu to „Nie mam mnie…” się pojawia.

 4. inzaghi89 pisze:

  Czyli, jakby nie patrzeć, wyszło że miałem rację?!

 5. inzaghi89 pisze:

  Hm i tak jest problem. Sądziłem, że będzie działało, a tu nie działa, jak powinno. Po pewnym czasie przywraca ten swój „nie ma mnie przy komputerze”.

 6. pavlo pisze:

  Skąd masz taki GUI, to standard we Finchu?

 7. inzaghi89 pisze:

  Hym. GUI, nie GUI… tak wygląda standardowe ;). To są ustawienia akurat, lista wygląda nieco inaczej: Konsola + Pidgin = Finch?. Tylko tyle, że nie miałem tutaj odpowiedniego fonta ustawionego i zamiast kółeczek ze statusami miałem te badziewne kwadraty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *