Zmiana szablonu bloga v3.1 ;)

Moja piaskownica 1 doczekała się kolejnej zmiany szablonu, która w porównaniu ze wszystkimi poprzednimi wydaje mi się najbardziej czytelna i estetyczna (mając na myśli zarówno kolory, układ, jak i w ogóle wszystko). Może się niektórym wydawać, że jestem bardzo skromny, skoro piszę takie rzeczy. Ale nie! Tu zaskoczenie. Nie ja projektowałem tym razem szablon – zajął się tym mój kolega z treningów Michał 2, który jest fotografem i zajmuje się również stronami. Mnie pozostało jedynie zakodować projekt.

Tradycyjnie postawiłem na modyfikację istniejącej już templatki. W tym przypadku, podobnie jak i ostatnim razem postawiłem na zmodyfikowanie motywu Twenty Ten. Z racji na sam fakt, że templatka i układ miał być zbliżony do poprzedniej odsłony – wybór ten był oczywisty. Oczywiście do zrobienia motywu dwukrotnie podchodziłem korzystając z Twenty Eleven, ale szczerze powiem: niech go szlag weźmie.

Nieco historii

Odkąd przeniosłem się na WordPressa i własny hosting to na tym blogu przewinęło się (jeśli mnie pamięć nie myli) 5 szablonów. Lecz tylko 3 z nich (wliczając obecny) były modyfikacjami autorskimi, a jeden z nich był napisany od zera opierając się jedynie na Kubricku. Pamiętam jeden, który utkwił mi szczególnie w pamięci z gotowców: iNove.

Szablon keepmind 1.0

keepmind 1.0

Pierwsza wersja mojej przeróbki szablonu, o której informowałem we wpisie Nowy szablon opublikowany. Nieskromnie przyznam, że do tej pory podoba mi się jej header. Pozostałe rzeczy, jak przejrzystość, czytelność już nie bardzo. Szablon posiadał dwie wersje kolorystyczne – dzienną i nocną. W zamyśle miało ich być więcej, ale na tym się skończyło.

Szablon ten był pisany przeze mnie od zera, opierałem się jedynie w niektórych przypadkach na Kubricku.

Szablon keepmind 2.0

keepmind 2.0

Drug odsłona szablonu ujrzała światło dzienne w styczniu zeszłego roku, kiedy to blog obchodził swoje drugie urodziny i oglądać ją można było do dziś, do godziny 14 :). Nie udał mi się do końca tak jak chciałem, ale nie jest też najgorszy. Do tej pory korzystałbym z niego, gdyby nie lepsza i bardziej dopracowana alternatywa (obecny szablon).

Motyw ten stworzyłem w oparciu o domyślny szablon Twenty Ten.

Szablon keepmind 3.1

keepmind 3.1

keepmind 3.1 jest obecną odsłoną mojego bloga (szablonu). Tak jak pisałem na początku, zaprojektowany został przez mojego kolegę Michała – ja go wdrożyłem tylko w oparciu o Twenty Ten. Według mnie jest to najczytelniejsza odsłona. Ciężko powiedzieć, jak długo będzie widniała na blogu, póki co nie prędko jednak szykuje się zmiana.

Dlaczego poprzednie były x.0, a ten jest 3.1? Otóż tyle razy zabierałem się do „napisania” tego szablonu i tyle razy zaczynałem od zera, że generalnie powinno to być 4.5, ale 3.1 brzmiało lepiej ;).

Zauważyć można również, że motyw „Stickmanów” został porzucony. Teraz tematem przewodnim jest RJ-Man.

Przypisy

  1. Blog.[]
  2. Niestety, nie chciał bym zamieszczał jakiekolwiek odnośniki do jego bloga, czy strony.[]

Komentarze

4 odpowiedzi na „Zmiana szablonu bloga v3.1 ;)”

  1. No i zdecydowanie najlepszy szablo so far.

  2. Przejrzyście :) i typografia w końcu nie odrzuca

  3. elegancki, też by mi się taki przydał :P

  4. Podziękował/podziękowali :). Cieszę się, że się podoba. Znajomy odwalił dobrą robotę, heh :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *