W ramach „walki ze śledziem”

Siedzieliśmy sobie tak z Haspet’em na naszej-klasie i rozmawialiśmy sobie używając {{Base64}}. Efekt takich rozmów oczywiście jest taki, że mało kto (o ile w ogóle ktoś) wie, o czym rozmawiamy. Ofc, są ludzie, którzy się znają, a samo używanie {{Base64}} skomplikowanym nie jest, gdyż są sieciowe kodery/dekodery, a choćby nawet {{Notepad++}} posiada wbudowany dekoder {{Base64}}…

Ale przejdźmy do rzeczy. Pisałem jakiś czas temu na temat głupot śledzikowej społeczności – Wypuśćcie śledzie z naszej-klasy, doszedłem wówczas (zresztą nie tylko ja) do jednoznacznych wniosków, że te wszystkie łańcuszki/kody/wymyślacze nic nie dają, a pogarszają tylko stan rzeczy. Wpadliśmy więc, a właściwie to Haspet podsunął pomysł, by zrobić łańcuszek, ku walce ze śledziem. Oczywiście wiedząc, że ten łańcuszek od samego początku gówno da, wpadliśmy na pomysł użycia właśnie do tego celu {{Base64}}. Forma oczywiście najzwyklejsza – najpierw chwytliwa (tak myślimy), krótka treść, potem całkowicie nic nie dający kod (dla ZU). Z ciekawości sprawdzimy po prostu, kiedy (o ile w ogóle) wróci do nas ten nicniedającyłańcuszek z nicniedającymkodem.

Jeśli więc spotkasz na swoim śledziu łańcuszek prezentujący się w poniższy sposób:

Aby poprawnie usunąć sledzia należy wpisać w nim kod, po poprawnym wpisaniu kodu Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone w ciągu 6 godzin: S29waXVqxJkgaSB3a2xlamFtLCBqYWsgZGViaWwgbXnFm2zEhWMsIMW8ZSBjb8WbIHRvIGRhLiBPd25lZCBieTogaW56YWdoaTg5ICYgSGFzcGV0

Wiedz, że jest to łańcuszek naszego autorstwa, a pod kodem {{Base64}}

S29waXVqxJkgaSB3a2xlamFtLCBqYWsgZGViaWwgbXnFm2zEhWMsIMW8ZSBjb8WbIHRvIGRhLiBPd25lZCBieTogaW56YWdoaTg5ICYgSGFzcGV0

Znajduje się zdanie:

Kopiuję i wklejam, jak debil myśląc, że coś to da. Owned by: inzaghi89 & Haspet

Jedyne, co na chwilę obecną pozostaje mi napisać – są sposoby na wyłączenie śledzika, a najprostszym ze sposobów, by nie denerwować innych, jest po prostu nie pisanie na nim tych durnych wpisów, jak np. ten, który wymyśliliśmy :twisted: .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Internet. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na W ramach „walki ze śledziem”

  1. Zdzisław pisze:

    Właśnie dzisiaj rano przeglądając NK, natrafiłem na łańcuszek który panowie zapoczątkowali. Od wielu dni śledzik jest zawalony takim spamem,wszyscy tylko kopiują i wklejają coraz to nowe magiczne sposoby na wyłączenie śledzika. A admini NK pewnie się ciesza widząc jakie to zinteresowanie wzbudza śledzik u użytkowników i ile nowych postów :-) Pisze pan ze można go wyłączyć, ale jak byłbym wdzięczny za napisanie artykułu jak to zrobić. Wprawdzie szukałem już w internecie, ale są tam tylko porady pod Opere i Firefoxa, a ja używam IE8 i pod tą przeglądarke nieznalazłem niestety żadnej metody.

  2. inzaghi89 pisze:

    Dzisiaj opiszę może, jak znajdę chwilę czasu sposoby dla IE, Opery, Firefoksa i Chrome’a.

  3. Pingback: Jak usunąć Śledzika z nk.pl? « inzaghi89 weblog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *