Ci, którzy nawet co jakiś czas mnie czytują, wiedzą że udostępniam do pobrania tłumaczenia wtyczek własnego autorstwa. Do wpisów z tymi tłumaczeniami dorzucałem krótką wzmiankę, że nie zezwalam na modyfikację, etc., a gdybym nawet tego nie zrobił, to zgodnie z licencją zawartości bloga by-nc-nd (stopka) brzmiałoby to dokładnie tak samo.

Niestety przeglądałem wczoraj internet i natknąłem się na to iż ktoś wykorzystał jedno z moich tłumaczeń, opublikował i podpisał się pod tym (fakt, faktem zostałem, jako autor, ale ostatnim modyfikującym była tamta osoba). Ze względu na to, że trafiłem na osobę, z którą bez problemu się dogadałem, to nie będę zagłębiał się w więcej szczegółów. Czekam póki co na odzew ze strony developerów, do których to delikwent wysłał e-mail z prośba o usunięcie tłumaczenia. Cóż, będę czekał teraz na odzew developerów i tamtej persony z kopią maila (jak to zapewnił).

Swoją droga niedawno u siebie w mieście odkryłem ciekawe zestawienie znaków drogowych:

dsc00060

Może ktoś potrafi to wytłumaczyć? Zakaz wjazdu autobusom, nie dotyczy jazdy na wprost? ;)


Komentarze

8 odpowiedzi na „Prawny szał”

 1. Nakaz jazdy na wprost, zakaz wjazdu autobusów, nie dotyczący MZK pewnie :)

 2. Nie mamy czegoś takiego, jak MZK ;) , ale to drobna uwaga :P .

 3. No, a to różnica :D . He he ;)

 4. Igi kto ci powiedział, że nie ma czegoś takiego jak MZK? Miejski Zarząd Komunikacji.

  1. U mnie nie ma MZK, jest ZKM.

 5. U mnie MZK to Miejski Zakład Komunalny. Komunikację miejską też obsługuje – choć nie tylko.

  A tutaj po prostu panowie montujący znak drogi jednokierunkowej zrobili to niedbale i zasłonili połowę tablicy „nie dotyczy” :)

 6. A tutaj po prostu panowie montujący znak drogi jednokierunkowej zrobili to niedbale i zasłonili połowę tablicy „nie dotyczy”

  Bardzo niedbale, to tak delikatnie powiedziane :) . Aczkolwiek do tej pory mam pewne wątpliwości, czy to na pewno z zarządu dróg źle znak postawili, czy tzw. chuligani tego nie zrobili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *