AVG 8.0 Free – błąd instalacji

Zmieniając dzisiaj antywirusa z Avast’a na AVG miałem problem i to uciążliwy podczas instalacji. Usunięcie Avast’a przebiegło całkowicie bezproblemowo i udało mi się tego dokonać poprzez standardowy sposób, czyli: Dodaj/Usuń programy. Problemem była instalacja AVG, gdyż przy instalacji pokazywał mi się błąd:

Local machine: installation failed
Installation:
Error: Action failed for registry key HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows: creating registry key….
Error 0x80070005

Rozwiązanie okazało się dość proste… Wiadomą rzeczą jest, że przed instalacją innego programu antywirusowego należy usunąć poprzedni, następnie reset komputera. Po restarcie czyścimy rejestr, np. programem CCleaner.

Ale co się dzieje, błąd występuje nadal, a rozwiązanie kryje się pod jednym małym plikiem/narzędziem! Wystarczy pobrać i uruchomić narzędzie Combofix, odczekać ~10 minut na zakończenie skanowania, uruchomić ponownie komputer i… uruchomić instalację AVG, która powinna zakończyć się sukcesem :) .

Dotychczas miałem do czynienia z takimi programami antywirusowymi, jak: Avira AntiVir Personal, Avast, ale przyznam szczerze, że żaden z nich podczas skanowania nie sprawiał ŻADNYCH problemów – przy AVG mogę podczas skanowania komputera spokojnie korzystać z niego bez żadnych problemów oraz uciążliwych przycinek. Ciekaw jestem tylko, jak będzie się na dłuższą metę sprawiał.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *