Aktualizacja modemu OnePlus One przy pomocy fastboot

Osoby, które korzystają z custom recovery1 w OnePlus One mogą nadal posiadać pewne problemy w funkcjonowaniu urządzenia, nawet w sytuacji, gdy zaktualizowali urządzenie do najnowszego oficjalnego ROMu. Jednym ze znanych mi artefaktów, który towarzyszy starej wersji sterownika do modemu jest problem z LiveDisplay i czujnikiem zbliżeniowym. Na starej wersji sterownika występuje problem z samoczynnym wybudzaniem urządzenia w kieszeni. Nowa wersja rozwiązuje ten problem.

Jak zatem zaktualizować sterownik w urządzeniu, skoro nie posiadamy stockowego recovery? Za pomocą fastboot.

Pobranie obrazów

Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest pobranie właściwych obrazów. Nie może to być zwykły obraz, którym flashujemy urządzenie za pomocą custom recovery. Musi to być obraz fastboot.

Tym sposobem, na komputer pobieramy:

cm-12.1-YOG4PAS2QL-bacon-signed-fastboot.zip – Najnowsza wersja stockowego ROMu dla OnePlus One – YOG4PAS2QL (październik 2015 w wersji fastboot)

A na telefon:

cm-12.1-YOG4PAS2QL-bacon-signed.zip – Najnowsza wersja stockowego ROMu dla OnePlus One – YOG4PAS2QL (październik 2015)

Dlaczego tak? Ja osobiście nie lubię bawić się zbytnio komendami fastboot. Dlatego też korzystam z niej tylko wtedy, kiedy muszę. A jeśli mam inną możliwość, to flashuję za pomocą TWRP.

Zakładam, że każdy wie, o tym iż musi posiadać Android SDK2 Jeśli jednak się mylę, proszę o komentarze, i postaram się niedługo napisać odpowiedni wpis na ten temat.

Wypakowanie pliku ze sterownikiem

Z paczki cm-12.1-YOG4PAS2QL-bacon-signed-fastboot.zip wypakowujemy plik o nazwie NON-HLOS.bin – najlepiej do katalogu, w którym posiadamy Android SDK\platform-tools\. W międzyczasie uruchamiamy telefon (najlepiej po aktualizacji ROMu do najnowszej wersji za pomocą TWRP i wyczyszczeniu cache i dalvik) w trybie fastboot3.

Następnie uruchamiamy wiersz poleceń i przechodzimy do katalogu z Android SDK\platform-tools\. Wykonujemy polecenia:

 1. fastboot devices #by sprawdzić, czy nasze urządzenie jest na pewno podłączone
 2. fastboot flash modem NON-HLOS.bin #aktualizacja modemu
 3. fastboot reboot #reboot urządzenia

Cieszymy się, że wszystko działa. O ile działa oczywiście :).

 1. Np. TWRP []
 2. Do pobrania stąd. []
 3. Głośność w górę + power. []

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Aktualizacja modemu OnePlus One przy pomocy fastboot”

 1. Dzięki za poradnik :) Szukałem komend i nazwy pliku z radiem.
  Jeżeli chodzi o adb, to ja jestem fanem adb + fastboot minimal z xda. Taki zestaw stworzony przez shimp208 waży niecały megabajt.

  Wielu ludzi ma problem ze sterownikami. Ja mam sterowniki samsunga, które ważą 20 mb. Gdy telefon w trybie fastboot podpinam do Windowsa czekam, aż ten nie podoła instalacji sterownika z Windows Update. Wtedy w menedżerze urządzeń ręcznie wskazuję na rodzaj urządzenia (czyli Samsung ADB). Jeśli będziesz robił poradnik o adb, możesz wspomnieć o tej skutecznej i szybkiej metodzie instalacji sterowników.

  Pozdrawiam,
  Piaer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *