Tłumaczenie Subscribe to Comments Reloaded

Przyznaję się bez bicia, że nigdy nie sprawdzałem funkcjonalności mojego bloga pod kątem informowania czytelników o odpowiedziach na ich komentarze. Dopiero w jednym z wcześniejszych wpisów Daggerka oraz iTomek uświadomili mi, że to jednak ma znaczenie i znacząco z perspektywy użytkownika może uprościć życie.

Osobiście baaardzo rzadko korzystam z funkcjonalności mail notify, bowiem jeśli mnie coś interesuje, albo dyskusja jest ciekawa, to i tak tam wejdę. Stąd też pewnie wziął się brak mojego zainteresowania tą formą notyfikacji.

Polecono mi plugin Subscribe to Comments, który jakby nie patrzeć w zupełności powinien mi wystarczyć. Posiada notyfikację, jest prosty. Żadnych fajerwerków. Dla mnie jednak to za mało. Wprawdzie nigdy nie korzystałem z żadnego rozszerzenia tego typu, ale uznałem, że przydałoby się mieć przynajmniej minimalny wgląd w informacje związane z subskrypcjami użytkowników. Dałoby to też poglądowy obraz, czym w rzeczywistości ludzie są zainteresowani. Znalazłem… A przy okazji spolszczyłem.

Subscribe to Comments Reloaded

Wtyczkę na żywo możecie już zobaczyć na moim blogu. Zapraszam do testowania i uczestniczenia w liście subskrypcyjnej :).

Plugin ten (Subscribe to Comments Reloaded) posiada kilka ciekawych funkcjonalności, z których nie sposób się nie ucieszyć. Zaczynając opis od strony administratora, na pochwałę zasługuje z pewnością:

 1. Możliwość zarządzania subskrypcjami użytkowników – możemy dodawać, usuwać, zawieszać, czy też zmieniać sposób notyfikacji użytkowników o komentarzach do subskrypcji.
 2. Konfiguracja formularza kontaktowego – samego checkboksa możemy zamieścić w dowolnym miejscu, a z poziomu wp-admina edytować jego podstawowe informacje oraz teksty.
 3. Zarządzać stroną (!) – plugin dostarcza pewną ciekawą funkcjonalność. Subskrybenci mają możliwość bowiem zarządzania swoimi subskrypcjami z poziomu tzw. wirtualnej strony, bądź „statycznej”1.
 4. Powiadomienia – konfiguracja manualna tekstów przesyłanych przez e-mail. Informacji zawartych w polu „Od”, itp.
 5. Dodatkowo plugin ma coś, czego nie posiada zwykła wersja – podwójna weryfikacja. Właściwie ja to nazwałem „weryfikacją e-mail”, bowiem po zapisaniu do subskrypcji użytkownik dostaje e-mail z prośbą o potwierdzenie.
Subscribe to Comments Reloaded panel

Użytkownik ma natomiast podstawowe możliwości do edycji swoich subskrypcji. Korzystając z odnośnika zawartego w poczcie e-mail ma możliwość zawieszenia, anulowania, bądź zmienienia sposobu subskrypcji (wszystkie odpowiedzi, tylko odpowiedzi na swoje komentarze). Jest to o tyle fajne i użyteczne, że każdy powinien być z tego rozwiązania zadowolony. Domyślnie odnośnik do zarządzania subskrypcjami jest w każdym e-mailu (powiadomieniu). Można również poprosić o taki e-mail poprzez ponowne zapisanie się do subskrypcji2.

Subscribe to Comments Reloaded user panel

Tłumaczenie

Gdy zacząłem pisać ten wpis, tłumaczenie było tylko i wyłącznie w moim posiadaniu, jednakże wysłałem wiadomość do autora z prośbą o podmienienie aktualnego tłumaczenia, które było dosyć ubogie i miało dużo błędów. Nie ukrywam iż w moim też mogą znaleźć się jakieś błędy jeszcze.

Pocieszająca jest wiadomość iż otrzymałem wiadomość od autora i tłumaczenie znajdzie się w paczce z wtyczką. Do tego czasu jednak zapraszam do pobierania tłumaczenia z mojego bloga.

Nim jednak wyślę oficjalną wersję do twórcy wtyczki chcę dokładnie sprawdzić spolszczenie pod kątem ewentualnych literówek. Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby udało się komuś doszukać błędów, ew. zgłosić propozycje nim wyślę plik. Poinformowałem twórcę oczywiście, że dopatruję się jeszcze ewentualnych błędów w tłumaczeniu, a gdy wszystko będzie gotowe – wyślę plik.
Tłumaczenie Subscribe to Comments Reloaded – Polskie tłumaczenie do wtyczki Subscribe to Comments Reloaded (18,6KB, *.zip).

Plik zip należy wypakować, a jego zawartość umieścić w katalogu: wp-content/plugins/subscribe-to-comments-reloaded/langs. Jeśli chcemy by całość była spolszczona, to niestety musimy od nowa zainstalować wtyczkę z moimi plikami.

Mam jednak nadzieję, że lada dzień pojawi się ona w repozytoriach wtyczki i zostanie ona zaktualizowana :) .

 1. WordPressowej strony []
 2. Jeśli dobrze zrozumiałem, to tak to ma działać ;) []

Komentarze

9 odpowiedzi na „Tłumaczenie Subscribe to Comments Reloaded”

 1. Wtyczka prosta w obsłudze, a spolszczenie jednak może znacznie ułatwić życie ;)

  1. To fakt. Do tego podoba mi się sam panel zarządzania nią. Nie ma przesadnych opcji. Jest prosta i dość intuicyjna.

 2. Po wyłączeniu poprzedniego pluginu i zainstalowaniu reloaded, wszystkie subskrypcje z wcześniejszego okresu zostały przypisane do nowej wtyczki (taka sama struktura w bazie danych?). Miłe. :)

  1. Bo to jest przerobiona, odświeżona i wzbogacona o parę rzeczy Subscribe to Comments :), tak więc możliwe, że struktura jest ta sama.

 3. Przepraszam, że truję tutaj, zamiast na forum WP, ale z angielskim u mnie kiepsko, a żadnego polskiego forum wsparcia nie znalazłem. A może akurat tutaj ktoś zna odpowiedź :)

  Wtyczka świetna, ale mam z nią mały problem. Mimo wyłączenia konieczności potwierdzania adresu e-mail, część adresów jest dodawanych jako zatwierdzone (Y), a część jako zatwierdzone, ale zawieszone (C). Nie mogę rozgryźć, od czego to zależy…

  1. Możliwe, że użyszkodnicy zmieniają sobie status, bo jest to możliwe. Jeśli masz wyłączone potwierdzenie to nie powinno takich jaj robić. No chyba, że coś innego weryfikuje jeszcze e-mail?!

   1. Już wiem, skąd się brał problem. Te statusy oznaczały się jako zawieszone wtedy, gdy miałem włączoną moderację komentarzy (przynajmniej jeden zatwierdzony od autora). I nawet po zatwierdzeniu danego komentarza, status subskrypcji się nie zmieniał. No nic – nie pozostaje nic innego, jak napisane maila do autora, albo samodzielne pogmyranie w kodzie wtyczki ;)

    1. Z twórcą jest dobry kontakt. Wciąż zabieram się za tłumaczenie dla Niego jednej wtyczki, ale krucho mam z czasem.

     W sumie powiem Ci że myślalem że to może być przyczyną, ale raczej na 2, albo 3 miejscu stawiałem problem z moderacją. Mimo wszystko – fajnie, że udało Ci się to rozwiązać :).

 4. Własnie takiego czegoś szukałem, fajna wtyczka, tłumaczenie bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *