O hostingu (VPSie) słów kilka

Minął już rok czasu od chwili, gdy „zmigrowałem” się na VPSa1 z dzielonego hostingu w linuxpl.com (o którym to złego słowa powiedzieć nie mogłem2). Ciągle i niezmiennie korzystam z usług firmy Hostineuro.com z najmniejszego pakietu o parametrach:

2048MB RAM
40GB HDD space
1 IP address
1000GB bandwidth traffic
HyperVM control panel
Prices start at 9.95 € / month

W skrócie (dla tych, którym nie będzie chciało się czytać całości) wszystko jest super, zero padów, administrator jest niezmiennie sympatyczną i pomocną duszyczką, serwerownia również ok. Sumarycznie – nic, tylko brać.

Niezawodność

Przez ten rok korzystania z usług firmy Hostineuro.com doświadczyłem jednej usterki z winy serwerowni, oraz jednej z winy przeciążenia maszyny przez klienta. W przypadku tej pierwszej usterki, naprawa trwała kilka godzin od zgłoszenia problemu. Jeśli mnie pamięć nie myli, to problem dotyczył przeciętego kabla sieciowego przez koparkę… Jeśli natomiast mowa o drugim problemie, to administrator zareagował w przeciągu 10 minut od zgłoszenia problemu i naprawił usterkę. Jeden z VPSów pochłonął niemal całe zasoby maszyny, przez co korzystanie z innych wirtualnych maszyn było niemożliwe.

Poza tymi drobnymi problemami mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że serwerownia artfiles.de jest bardzo dobrą serwerownią. Natomiast usługi, które świadczy Hostineuro stoją na wysokim poziomie i można bez oporów skorzystać z ich usług.

Kontakt z administratorem

To jest chyba największy atut firmy. Doskonały kontakt z administratorem, który interweniuje w przeciągu kilku minut i jest pomocny w każdej sytuacji. Nawet jeśli problem nie dotyczy jako tako funkcjonowania naszej maszyny, a np. problemu z oprogramowaniem3.

Ponad to możemy spokojnie opisać problem po polsku i angielsku (administrator i zarazem właściciel firmy jest polakiem), co dla poniektórych jest z pewnością dużym atutem.

Panel administracyjny

Jeszcze parę dni temu dostępny był panel HyperVM do zarządzania naszym serwerem. Od niedawna jednak dostępny jest panel SolusVM, który wg mnie jest bardzo zadowalający pod względem zarządzania serwerem. Rzekłbym, że w porównaniu do swego poprzednika (panelu) jest o niebo lepszy i lepiej zorganizowany. Nie muszę nic szukać, wszystko jest w zasięgu reki i czytelne.

SolusVM – Hostineuro

Wady

Woah, ta firma ma wady 8) . Tak, ma. Brakuje możliwości wyboru trybu wirtualizacji, bowiem na chwilę obecną możliwy jest jedynie zakup serwerów na/z OpenVZ, co dla poniektórych jest z pewnością wadą (dla mnie nie szczególnie). Jest mało dostępnych systemów do reinstalacji:

Reinstalacja VPSa

Dodatkowo (z tego co się orientuję) brakuje możliwości zakupu VPSa z systemem Windows.

Czasami potrafi przymulić łącze, ale to może być zarówno wina mojego dostawcy, jak i czegoś na łączu, więc można patrzeć na to przez palce.

Poza tym, szczerze polecam. Będziecie zadowoleni raczej :) .

 1. Dokładna data przypada na 6 sierpnia 2011. Drobny poślizg, ale za to minął pełen rok. []
 2. Chwaliłem ten hosting. Na prawdę nie potrafiłem dopatrzeć się nic negatywnego w ich usługach []
 3. Pamiętać należy jednak, że administrator robi to z dobrej woli i nie ma obowiązku nam pomagać. []

Komentarze

4 odpowiedzi na „O hostingu (VPSie) słów kilka”

 1. Tylko dość drogi ten VPS, w przeliczeniu wychodzi coś koło 40zł/m.

  PS. przypomnij mi jaki plugin zajmował się adnotacjami takimi jak te 3 powyżej.

  1. No około tyle wychodzi. Nie jest to budżetowa oferta. Ale przynajmniej wiesz, za co płacisz :).

   Jeśli o plugin chodzi, to: WP-Footnotes

 2. Hah ja mam free vps xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *