O hostingu (VPSie) słów kilka

Minął już rok czasu od chwili, gdy ”zmigrowałem” się na {{VPS|VPSa}} [1]Dokładna data przypada na 6 sierpnia 2011. Drobny poślizg, ale za to minął pełen rok. z dzielonego hostingu w linuxpl.com (o którym to złego słowa powiedzieć nie mogłem [2]Chwaliłem ten hosting. Na prawdę nie potrafiłem dopatrzeć się nic negatywnego w ich usługach). Ciągle i niezmiennie korzystam z usług firmy Hostineuro.com z najmniejszego pakietu o parametrach:

2048MB RAM
40GB HDD space
1 IP address
1000GB bandwidth traffic
HyperVM control panel
Prices start at 9.95 € / month

W skrócie (dla tych, którym nie będzie chciało się czytać całości) wszystko jest super, zero padów, administrator jest niezmiennie sympatyczną i pomocną duszyczką, serwerownia również ok. Sumarycznie – nic, tylko brać.

Niezawodność

Przez ten rok korzystania z usług firmy Hostineuro.com doświadczyłem jednej usterki z winy serwerowni, oraz jednej z winy przeciążenia maszyny przez klienta. W przypadku tej pierwszej usterki, naprawa trwała kilka godzin od zgłoszenia problemu. Jeśli mnie pamięć nie myli, to problem dotyczył przeciętego kabla sieciowego przez koparkę… Jeśli natomiast mowa o drugim problemie, to administrator zareagował w przeciągu 10 minut od zgłoszenia problemu i naprawił usterkę. Jeden z {{VPS|VPSów}} pochłonął niemal całe zasoby maszyny, przez co korzystanie z innych wirtualnych maszyn było niemożliwe.

Poza tymi drobnymi problemami mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że serwerownia artfiles.de jest bardzo dobrą serwerownią. Natomiast usługi, które świadczy Hostineuro stoją na wysokim poziomie i można bez oporów skorzystać z ich usług.

Kontakt z administratorem

To jest chyba największy atut firmy. Doskonały kontakt z administratorem, który interweniuje w przeciągu kilku minut i jest pomocny w każdej sytuacji. Nawet jeśli problem nie dotyczy jako tako funkcjonowania naszej maszyny, a np. problemu z oprogramowaniem [3]Pamiętać należy jednak, że administrator robi to z dobrej woli i nie ma obowiązku nam pomagać..

Ponad to możemy spokojnie opisać problem po polsku i angielsku (administrator i zarazem właściciel firmy jest polakiem), co dla poniektórych jest z pewnością dużym atutem.

Panel administracyjny

Jeszcze parę dni temu dostępny był panel {{HyperVM}} do zarządzania naszym serwerem. Od niedawna jednak dostępny jest panel SolusVM, który wg mnie jest bardzo zadowalający pod względem zarządzania serwerem. Rzekłbym, że w porównaniu do swego poprzednika (panelu) jest o niebo lepszy i lepiej zorganizowany. Nie muszę nic szukać, wszystko jest w zasięgu reki i czytelne.

SolusVM – Hostineuro

Wady

Woah, ta firma ma wady 8) . Tak, ma. Brakuje możliwości wyboru trybu wirtualizacji, bowiem na chwilę obecną możliwy jest jedynie zakup serwerów na/z {{OpenVZ}}, co dla poniektórych jest z pewnością wadą (dla mnie nie szczególnie). Jest mało dostępnych systemów do reinstalacji:

Reinstalacja VPSa

Dodatkowo (z tego co się orientuję) brakuje możliwości zakupu {{VPS|VPSa}} z systemem {{Windows}}.

Czasami potrafi przymulić łącze, ale to może być zarówno wina mojego dostawcy, jak i czegoś na łączu, więc można patrzeć na to przez palce.

Poza tym, szczerze polecam. Będziecie zadowoleni raczej :) .

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Dokładna data przypada na 6 sierpnia 2011. Drobny poślizg, ale za to minął pełen rok.
2 Chwaliłem ten hosting. Na prawdę nie potrafiłem dopatrzeć się nic negatywnego w ich usługach
3 Pamiętać należy jednak, że administrator robi to z dobrej woli i nie ma obowiązku nam pomagać.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog, Informacje, Rozmyślenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na O hostingu (VPSie) słów kilka

  1. SpeX pisze:

    Tylko dość drogi ten VPS, w przeliczeniu wychodzi coś koło 40zł/m.

    PS. przypomnij mi jaki plugin zajmował się adnotacjami takimi jak te 3 powyżej.

  2. Michau pisze:

    Hah ja mam free vps xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *