Sociable Polska Edycja v. 0.9.0

Ok, postanowiłem zamknąć już wersje 0.8.x z racji na fakt, iż nie znalazłem póki co błędów w tłumaczeniu. Wziąłem się za to, za gromadzenie informacji na temat polskich serwisów, na których można zamieszczać informacje dotyczące wpisów z blogów. Miewałem też niekiedy problemy z niektórymi, bo nie dało się na przykład zarejestrować (przykład? kciuk.pl, gdzie administracja wciąż olewa problem).

Wróćmy jednak do wtyczki. W nowej wersji dodałem kolejne polskie serwisy (10). Ale też nie wszystkie z nich są do końca serwisami.

 1. Arttuba;
 2. Bebo;
 3. Gadu-Gadu Live;
 4. MójBiznes;
 5. Sfora;
 6. Spis;
 7. Poleć;
 8. Vala;
 9. Wahacz;
 10. Woomer.

Pełna lista serwisów, które dodałem (w porównaniu z oryginalną wtyczką): Arttuba, Bebo, Blip, Blogger, Co-robie, Elefanta, Flaker, Forumowisko, Gadu-Gadu Live, Google Buzz, Grono, Kciuk, Linkr, Linkologia, Mój biznes, OSnews, Pinger, Poleć, Sfora, Spis, Śledzik, Vala, Wahacz, Woomer.

Zmodyfikowałem: Wykop.

Do pobrania tradycyjnie z repozytoriów WordPressa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii WordPress, Wtyczki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na Sociable Polska Edycja v. 0.9.0

 1. Pingback: blog.keepmind.eu: [link] | flaker.pl

 2. SzyderczyCyc pisze:

  Widzę ostro do przodu i tak trzymać.

 3. ttn pisze:

  Potrzebny mi plik po do edycji polskiego tłumaczenia. Chciałbym zmienić „podziel się na” na coś innego.

  Nie potrafię też usunąć pogrubienia czcionki z „Podziel się na”? Jak to zrobić?

  Pozdrowienia

 4. inzaghi89 pisze:

  Akurat wpis „podziel się na” jest do edycji z poziomu panelu administracyjnego. Tak samo zresztą, jak usunięcie/modyfikacja stylu tego tytułu. Szukaj w konfiguracji wpisu:

  Nagłówek:
  Zmień tekst wyświetlany nad ikonkami stron. Dla całkowitej stylizacji, skopiuj zawartość pliku sociable.css z katalogu Sociable, do Twojego stylu.css i wyłącz używanie styli Sociable.

 5. milkfish pisze:

  Witam. Świetna wtyczka. Czy mógłbyś dodać serwis „Spinacz”? Czy istnieje możliwość manualnego umieszczenia widgetu w kodzie php? Na swojej stronie chciałbym go umieścić zaraz obok „podziel się swoją opinią” nad polem do wpisywania komentarzy. W aktualnym ułożeniu mój szablon wyświetla mi jakieś dziwne znaczniki przed każdą ikoną z osobna i wygląda to kiepsko.

 6. inzaghi89 pisze:

  Jasne, spinacza dodam niedługo. Postaram się również uporać z brakiem tłumaczenia do kilku zakładek.

  Ja NIE JESTEM autorem wtyczki sociable. Ja ją tylko spolszczyłem i dodałem polskie serwisy. Autorem wtyczki jest blogplay. Prawdopodobnie jest możliwość taka. Musiałbyś w dokumentację zerknąć.

 7. milkfish pisze:

  ok, dzięki wielkie za odpowiedz.

 8. inzaghi89 pisze:

  Spinacza dodałem w nowej aktualizacji (jest już w svn). Najpóźniej jutro pewnie będzie można ją pobrać.

  Zapomniałem o kwestii tych „dziwnych znaczków”. Kwestia odpowiedniego skonfigurowania stylu dla list wypunktowanych w sociable.css.

 9. godai pisze:

  Nie ma ikonki drukarki przy opcji „wydrukuj”. Próbowałem doszukać się tego błędu w kodzie, ale jestem za cienki. W każdym razie zamiast ikony jest tylko napis „Print” i tyle. A szkoda, bo akurat tego potrzebuję :D

 10. inzaghi89 pisze:

  @godai: sprawdzałem i jest. Próbowałeś ponownie instalować paczkę?
  A ikonka nazywa się „printfriendly.png”.

 11. godai pisze:

  Ikonka jest. W adminie się wyświetla. Na listingu pod wpisem na stronie się nie wyświetla.

  O to mi chodzi.

  Mogę zarzucić screenshota, jak trzeba.

 12. inzaghi89 pisze:

  Sprawdź czy na serwerze masz ten plik, o którym wyżej napisałem.

 13. Micronus pisze:

  Świetna sprawa. Dzięki za dobrą robotę!

 14. admul pisze:

  Proponuję poszerzenie wtyczki o serwis ulubione.org. Przykłady linków masz tutaj oraz tutaj. W razie pytań chętnie służę pomocą.

 15. ascetix pisze:

  Czy planujesz aktualizację wtyczki?

  mam taką uwagę- strony po włączeniu wtyczki nie walidują się w walidatorach HTML/XHTML/HTML5. Winę za to ponoszą takie sprawy jak np. brak ” />” na końcu taga , brak przekodowania znaku „&” na „&”, spacje w tekstach przesyłanych do stron (np. dla Śledzika).

  Jakoś sobie ręcznie przerobiłem kod we wtyczce, ale obawiam się sytuacji aktualizacji- wtedy utracę wprowadzone zmiany, chyba że Ty zadbasz o odpowiednią walidację w kolejnej wersji wtyczki.

  Pozdrawiam!

  • inzaghi89 pisze:

   Na najbliższe dni/tygodnie na pewno nie. Najbliższą aktualizację wypuszczę jak uzbieram więcej niż dwa serwisy. Wiem, że się strony nie walidowały, niestety ja nie potrafiłem tego rozwiązać.

 16. Kris pisze:

  Takie pytanie,
  czy jest możliwość dodania pluginu poprzez jakiś kod na zwykłą stronę opartą o html?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *