Sociable Polska Edycja v. 0.9.0

Ok, postanowiłem zamknąć już wersje 0.8.x z racji na fakt, iż nie znalazłem póki co błędów w tłumaczeniu. Wziąłem się za to, za gromadzenie informacji na temat polskich serwisów, na których można zamieszczać informacje dotyczące wpisów z blogów. Miewałem też niekiedy problemy z niektórymi, bo nie dało się na przykład zarejestrować (przykład? kciuk.pl, gdzie administracja wciąż olewa problem).

Wróćmy jednak do wtyczki. W nowej wersji dodałem kolejne polskie serwisy (10). Ale też nie wszystkie z nich są do końca serwisami.

 1. Arttuba;
 2. Bebo;
 3. Gadu-Gadu Live;
 4. MójBiznes;
 5. Sfora;
 6. Spis;
 7. Poleć;
 8. Vala;
 9. Wahacz;
 10. Woomer.

Pełna lista serwisów, które dodałem (w porównaniu z oryginalną wtyczką): Arttuba, Bebo, Blip, Blogger, Co-robie, Elefanta, Flaker, Forumowisko, Gadu-Gadu Live, Google Buzz, Grono, Kciuk, Linkr, Linkologia, Mój biznes, OSnews, Pinger, Poleć, Sfora, Spis, Śledzik, Vala, Wahacz, Woomer.

Zmodyfikowałem: Wykop.

Do pobrania tradycyjnie z repozytoriów WordPressa.


Komentarze

19 odpowiedzi na „Sociable Polska Edycja v. 0.9.0”

 1. […] blog.keepmind.eu 19:09 22/03/2010 blog.keepmind.eu/…able-polska-edycja-v-0-9-… Pokaż reakcje /* */ inne strony z tej witryny + obserwuj co […]

 2. Widzę ostro do przodu i tak trzymać.

 3. Potrzebny mi plik po do edycji polskiego tłumaczenia. Chciałbym zmienić „podziel się na” na coś innego.

  Nie potrafię też usunąć pogrubienia czcionki z „Podziel się na”? Jak to zrobić?

  Pozdrowienia

 4. Akurat wpis „podziel się na” jest do edycji z poziomu panelu administracyjnego. Tak samo zresztą, jak usunięcie/modyfikacja stylu tego tytułu. Szukaj w konfiguracji wpisu:

  Nagłówek:
  Zmień tekst wyświetlany nad ikonkami stron. Dla całkowitej stylizacji, skopiuj zawartość pliku sociable.css z katalogu Sociable, do Twojego stylu.css i wyłącz używanie styli Sociable.

 5. Witam. Świetna wtyczka. Czy mógłbyś dodać serwis „Spinacz”? Czy istnieje możliwość manualnego umieszczenia widgetu w kodzie php? Na swojej stronie chciałbym go umieścić zaraz obok „podziel się swoją opinią” nad polem do wpisywania komentarzy. W aktualnym ułożeniu mój szablon wyświetla mi jakieś dziwne znaczniki przed każdą ikoną z osobna i wygląda to kiepsko.

 6. Jasne, spinacza dodam niedługo. Postaram się również uporać z brakiem tłumaczenia do kilku zakładek.

  Ja NIE JESTEM autorem wtyczki sociable. Ja ją tylko spolszczyłem i dodałem polskie serwisy. Autorem wtyczki jest blogplay. Prawdopodobnie jest możliwość taka. Musiałbyś w dokumentację zerknąć.

 7. ok, dzięki wielkie za odpowiedz.

 8. Spinacza dodałem w nowej aktualizacji (jest już w svn). Najpóźniej jutro pewnie będzie można ją pobrać.

  Zapomniałem o kwestii tych „dziwnych znaczków”. Kwestia odpowiedniego skonfigurowania stylu dla list wypunktowanych w sociable.css.

 9. Nie ma ikonki drukarki przy opcji „wydrukuj”. Próbowałem doszukać się tego błędu w kodzie, ale jestem za cienki. W każdym razie zamiast ikony jest tylko napis „Print” i tyle. A szkoda, bo akurat tego potrzebuję :D

 10. @godai: sprawdzałem i jest. Próbowałeś ponownie instalować paczkę?
  A ikonka nazywa się „printfriendly.png”.

 11. Ikonka jest. W adminie się wyświetla. Na listingu pod wpisem na stronie się nie wyświetla.

  O to mi chodzi.

  Mogę zarzucić screenshota, jak trzeba.

 12. Sprawdź czy na serwerze masz ten plik, o którym wyżej napisałem.

 13. Świetna sprawa. Dzięki za dobrą robotę!

 14. Proponuję poszerzenie wtyczki o serwis ulubione.org. Przykłady linków masz tutaj oraz tutaj. W razie pytań chętnie służę pomocą.

 15. Czy planujesz aktualizację wtyczki?

  mam taką uwagę- strony po włączeniu wtyczki nie walidują się w walidatorach HTML/XHTML/HTML5. Winę za to ponoszą takie sprawy jak np. brak ” />” na końcu taga , brak przekodowania znaku „&” na „&”, spacje w tekstach przesyłanych do stron (np. dla Śledzika).

  Jakoś sobie ręcznie przerobiłem kod we wtyczce, ale obawiam się sytuacji aktualizacji- wtedy utracę wprowadzone zmiany, chyba że Ty zadbasz o odpowiednią walidację w kolejnej wersji wtyczki.

  Pozdrawiam!

  1. Na najbliższe dni/tygodnie na pewno nie. Najbliższą aktualizację wypuszczę jak uzbieram więcej niż dwa serwisy. Wiem, że się strony nie walidowały, niestety ja nie potrafiłem tego rozwiązać.

 16. Takie pytanie,
  czy jest możliwość dodania pluginu poprzez jakiś kod na zwykłą stronę opartą o html?

  1. Hm, nie rozumiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *