Problemy po przekształceniu Google Apps

Na początku bieżącego roku przeczytałem informacje w sieci iż Google będzie przekształcało konta użytkowników Google Apps, które dotychczas funkcjonowały na nieco innych warunkach niż zwykłe konta (np. Gmail). Wówczas podobnie jak i inni użytkownicy usług Google’a widziałem w przekształcaniu kont jedynie same plusy. W końcu będę mógł korzystać z usług Google’a korzystając z Google Apps. Mowa o takich usługach, jak np.:

[info]Do tej pory możliwe było skorzystanie z usług w Google Apps tylko korzystając z odpowiednich odnośników, albo aliasów. Ponad to, konta te działały jako całkiem odrębna usługa, nie tak jak konto Gmail, dzięki któremu mamy dostęp do wszystkich zasobów Google’a[/info]

Jak zapewne większość użytkowników, tychże usług wie (aplikacji i podstawowego konta Google’a), mogliśmy być do tej pory równocześnie zalogowani na dwóch kontach równocześnie. Po przekształceniu konta Google Apps w konto pełni funkcjonalne możliwość ta zniknęła. W danej chwili jest bowiem możliwość bycia zalogowanym tylko na jednym koncie. Ból i zgrzytanie zębów… Niestety.

Osobiście większość czasu zalogowany jestem na standardowe konto Google’a, a z konta w mojej domenie (Google Apps), przez przeglądarkę korzystałem jedynie w celu modyfikacji informacji w kalendarzu, czy też weryfikacji poczty (bo tam mam etykiety, a w Thunderbirdzie ich nie subskrybuję 8) ). Z racji na fakt, iż Google Apps posiadam tylko i wyłącznie do korzystania z poczty, czatów i kalendarza, to nie widziałem większego sensu przekształcania. No ale, bo,  ponieważ, albowiem w końcu kliknąłem tu i ówdzie, i przekształciłem swe konto.

Google Apps sukcesywnie stawało mi w gardle, gdy pomyślałem tylko, że potrzebuję się zalogować, by coś zrobić. Musiałem się wylogować z konta podstawowego, (ponownie) zalogować na Google Apps, zrobić, co miałem zrobić, wylogować się i zalogować ponownie na podstawowe… obłędne koło (o dziwo pierw pomyślałem o angielskim określeniu: vicious circle)!

[info]Muszę być zalogowany na konto podstawowe by mieć dostęp do Google Readera, czy też YouTube.[/info]

MultipleSessions rozwiązaniem problemu

Przeglądałem Blipa, oraz sekretarkę. Ot, tak kliknąłem sobie na odnośnik prowadzący na blog Tomasza Topy no i znalazłem. Lekarstwo na wszelkie problemy po przekształceniu konta. Wystarczy jedynie włączyć na swoim koncie usługę MultipleSessions. Od tej chwili możemy być równocześnie zalogowani na kilka różnych kont od Google’a (czy to standardowe, czy w usłudze Google Apps) i przełączać się między nimi do woli!

[warn]Wciąż istnieje możliwość logowania się na nasze konto Google Apps za pośrednictwem istniejącego aliasu, bądź specjalnie przygotowanego przez Google odnośnika. Ale możemy logować się również na Google.pl, czy też Gmail.com podając jako login: <nick>@<domena>, a hasło jak w Google Apps.[/warn]


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *