NuForce NE-700M vs. Brainwavz M4+ – audiomagic.pl

Moja historia ze sklepem Audiomagic.pl rozpoczęła się w momencie zakupu słuchawek NuForce NE-700M. Słuchawek, jak to później się okazało – w pełni spełniających moje oczekiwania wobec słuchawek dokanałowych. Grały wyśmienicie, dźwięk był nieporównywalnie lepszy do moich poprzednich doków1, do tego każdemu utworowi towarzyszył głęboki i bardzo zadowalający bas. Audiofil znalazłby odpowiednie określenie tego zjawiska – mnie, zwykłemu użytkownikowi, pozostają jedynie domysły…

NuForce nie takie doskonałe…

NuForce NE-700M
NuForce NE-700M

Doki1 NuForce pełniły doskonale swoją rolę przez kilka miesięcy. Zakupione w kwietniu, w okolicach października zaczęły świrować i przestały grać tak, jak powinny. Lewa słuchawka bez skazy, prawa natomiast potrafiła się czasami wyłączyć do momentu „ostygnięcia”. Po paru minutach przerwy wracała do życia.

Kilka odsłuchów później prawy kanał zaczął grać zdecydowanie ciszej od lewego, a komfortowe słuchanie muzyki odeszło w niepamięć.

Tu pojawia się po raz kolejny sklep Audiomagic.pl, który bez żadnego zająknięcia przyjął reklamację sprzętu i po paru dniach wymienił na nowy.

Mokre NuForce
Mokre NuForce

Kilka tygodni później, z nową parą – ta sama sytuacja. Dodatkowo zauważyłem pewną tendencję gromadzenia wilgoci, której nigdy w słuchawkach nie widziałem. Po około 30 minutach słuchania w słuchawkach gromadziło się kilka kropel wody.

Szybki kontakt ze sklepem, pytanie o reklamację, czy jest sens wysyłać, że sytuacja się ponownie powtarza z prawą słuchawką. Otrzymałem zaskakującą (dla mnie) odpowiedź z propozycją wymiany słuchawek na nowe lub wymianę na Brainwavz M4+.

Po krótkiej chwili namysłu, zagłębieniu się w specyfikację obydwu doków1, zaczerpnięciu opinii kogoś, kto zna się na tym nieco bardziej ode mnie – podjąłem decyzję, by wymienić słuchawki na inne.

Krótko o specyfikacji

Porównując specyfikację jednych i drugich wyszedłem z założenia, że są to niemal identyczne słuchawki. Ich parametry są bardzo do siebie zbliżone. Cóż mogłoby więc pójść nie tak – wymiana słuchawek na niemal takie same, tylko z innym designem i logiem producenta. Nie, tak nie było.

Obiektywne porównanie

Brainwavz M4+
Brainwavz M4+

Przyznam szczerze, że na początku byłem bardzo zniesmaczony jakością dźwięku oferowanego przez nowe słuchawki. Byłem zadowolony z dźwięku oferowanego przez NuForce, więc na początku moje podejście było dość stronnicze.

Topowe utwory odgrywane w Brainwavz były, hmm… no były, grały, fajnie się słuchało, ale to nie było to. Czyżby przyzwyczajenie do basu znanego z NuForce?! To było zdecydowanie to.

Moje podejście do Brainwavz zmieniło się o 180 stopni w momencie, gdy włączyłem pierwszy utwór rockowy i płytę koncertową. Te słuchawki stworzone są do dynamicznej muzyki!

Nie sądziłem, że powiem to, po pierwszym niezbyt pozytywnym kontakcie z tymi słuchawkami, ale: oferują one w dynamicznej muzyce to, czego NuForce brakowało. Słychać tam wszystko – począwszy od gitary basowej, perkusji, pisków widowni, nawet chodzenie po scenie i mlaskanie ekipy (te ostatnie są mocno naciągane ;) ). Tutaj pojawiają się całkiem inne doznania.

Ciężki orzech do zgryzienia z wyborem

Teraz, gdybym miał komuś polecać słuchawki to miałbym mały problem (biorąc pod uwagę jedynie te dwa modele). NuForce NE-700M oferują zdecydowanie lepszy bas, przez co słuchanie zróżnicowanej muzyki jest nieco przyjemniejsze. Są jednak cięższe i większe od Brainwavz przez co uszy się bardziej męczą, a czasami obudowa odbija się na uszach.

Brainwavz M4+ są zdecydowanie wygodniejsze i lżejsze. Dźwięk, które oferują jest bardziej szczegółowy (gwarantuję wam, że niektóre dźwięki, które usłyszycie tutaj, nie usłyszycie w NuForce). O niebo lepiej spełniają swoją rolę w przypadku dynamicznej muzyki, nie wspominając już o koncertach.

Ja – nie żałuję wyboru i wymiany NuForce na Brainwavz. Jestem z nich póki co zadowolony. Dodatkowo pragnę polecić sklep Audiomagic.pl za ich znakomity i szybki serwis. Nie każdy sklep bowiem wymieniałby każdorazowo produkt na nowy, a tym bardziej oferował wymianę na inny.

  1. Słuchawki dokanałowe. [] [] []

Komentarze

3 odpowiedzi na „NuForce NE-700M vs. Brainwavz M4+ – audiomagic.pl”

  1. Aż się boję jakbyś zrecenzował moje słuchawki za 24 PLN :D

    1. A co to za słuchawy masz? :P Grunt, że grają nie?! Ale gwarantuję, że jeśli przesiadłbyś się na któreś z tych, to różnicę na pewno byś zauważył :) .

  2. A pisze, że jakiś Creative, za 24 PLN w RTV Euro AGD :) Szału nie ma, ale grają. Ale po co mi więcej jak ich używam raz na tydzień może :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *