NavRoad + AutoMapa = brak programu do nawigacji

Ci, którzy posiadają nawigację NavRoad mogli mieć pewien problem z wgraniem mapy, a właściwie jej obsługą. Sam mając w swoich rękach produkt NavRoad NR360 mapę AutoMapa wgrałem bez problemu. Miałem jednak problem z włączeniem jej za pośrednictwem przycisków z menu głównego nawigacji – „Brak programu do nawigacji.„. Klikając w gwiazdkę, otrzymywałem komunikat, że brak zainstalowanej aplikacji, mimo faktu iż podczas instalacji mapy, wybrałem utworzenie skrótu dla nawigacji. Fakt – skrót jest, ale prowadzi w złe miejsce (przedstawione na filmiku poniżej):

Fakt, AutoMapa podczas instalacji tworzy tzw. shortcut do pliku {{exe}} z mapą, ale jeśli instalujemy ją na urządzeniu, a nie pamięci zewnętrznej, sam odnośnik prowadzi do złego miejsca. Sama naprawa „usterki” jest niezwykle prosta, a potrzebujemy do tego sam kabel {{USB}}↔Mini {{USB}}.

Rozwiązanie

Po zainstalowaniu mapy na pamięci naszego urządzenia (domyślnie: MyFlashDisk/AutoMapa EU) wchodzimy w nasze urządzenia za pośrednictwem komputera z podpiętym kablem.

Z „dysku” MyFlashDisk usuwamy skrót NavRoadMaps.lnk, cofamy się do głównego katalogu nawigacji, wchodzimy do:

ShellDisk → Shell

Kopiujemy na przykład na pulpit plik APShell.ini otwieramy go następnie w edytorze tekstu – np. Notatniku, ja polecam jednak Notepad++. Przechodzimy do linii 7:

 1. [Navigation]
 2. Path=\SDMMC\NavRoadMaps.lnk
 3. ResetPath=
 4. Caption=NavRoad

Siódmą linijkę edytujemy w następujący sposób:

 1. [Navigation]
 2. Path=\MyFlashDisk\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe
 3. ResetPath=
 4. Caption=NavRoad

Resetujemy urządzenie i… No działa! Nie może być 8).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Techniczne, Windows i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na NavRoad + AutoMapa = brak programu do nawigacji

 1. surf pisze:

  Prościej-przy instalacji AM trzeba zaznaczyć dodatek navroad autostart.

 2. inzaghi89 pisze:

  Nie działa przy instalacji na pamięci wewnętrznej. Na karcie pamięci tylko działa.

 3. surf pisze:

  Ja mam na karcie i często urządzenie nie widzi karty i wtedy jest ten komunikat“Brak programu do nawigacji.“. Oprócz tego przynajmniej raz dziennie wiesza się po uśpieniu.

 4. inzaghi89 pisze:

  No więc widzisz. W przypadku instalacji na karcie, wiem że działa. Nie działa, jak już pisałem na pamięci wewnętrznej.

  Nie miałem problemu z zawieszaniem się urządzenia, chyba że bateria była rozładowana.

 5. Joan pisze:

  Kupiłam 2 tygodnie temu Navroad nr360 z Automapą Eu na karcie microSD i też już kilka razy zdarzyła mi się sytuacja opisana przez Inzaghi89, wtedy resetowałam urządzenie i po resecie już „widziało” Automapę.
  Ale z kolei mam większy problem z zapisywaniem ustawień na Automapie – po starcie ustawię sobie cel podróży, jakieś ulubione, adres domu, czy wyświetlane POI, itp., a wystarczy, że zatrzymam się i wyłączę silnik, wtedy Navroad pyta czy wyłączyć urządzenie, wyłączam (albo samo się wyłączy z braku zasilania) i koniec z ustawieniami, wszystko trzeba robić od nowa, niczego nie pamięta. Jak sobie z tym poradzić?

 6. inzaghi89 pisze:

  Sprawdź, czy karta pamięci nie jest zabezpieczona przed zapisem. To jest pierwsze racjonalne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy. Drugie: naładuj urządzenie na maksa.

 7. Joan pisze:

  Czy taka microSD może być zabezpieczona przed zapisem (tak jak duże SD)? Z kolei na stronie Automapy podają w FAQ-ach, że jak się nie chcą zapisywać ustawienia, to trzeba usunąć Data Files i Settings Files. Usuwałam i też nic to nie dało. Spróbuję Twojej rady i naładuję na maksa, bo rzeczywiście trasy, które do tej pory robiłam były raczej krótkie i urządzenie było włączone do zasilania w sposób ciągły maksymalnie 1 godzinę

 8. Chartreusse pisze:

  Mam dokładnie ten sam problem, ale z urządzeniem NavRoad 560. AutoMapa legalna, urzadzenie nowe – więc żadne sugestie o witaminkach sa nie na miejscu. Zawieszanie się Mapy zdarzyło mi się kilka razy podczas 3dniowej eksploatacji. Trasy, POI, ustawienia znikają po ponownym uruchomieniu urządzenia. Nie da się nic zapisać. usunięci Data Files nic nie daje. Reset urządzenia również. Karta MicroSD nie ma blokady zapisu…. nie mam pomysłów.

 9. NavUser pisze:

  Dzięki za instrukcje, odpowiedziała na moje pytanie: gdzie można zmodyfikować ścieżkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *