Laptopie – wystąp!

Na dniach (no, przesadziłem 8) ); w przyszłym miesiącu prawdopodobnie zakupię sobie laptopa, ale nie sądziłem, że sam wybór będzie tak ciężki. Na rynku jest masa firm produkujących ten sprzęt „mobilny”, począwszy od Asusa, Acera, HP, czy też mniej znane i popularne jak Fujitsu Siemens. Problemem jest sam wybór sprzętu, bo gdybym chciał coś małego i lekkiego, tylko do internetu, to oczywistą rzeczą byłoby, że zakupiłbym jakiegoś netbooka, jednakże ja nie chcę korzystać tylko z internetu. Sprzęt ten ma służyć mi podobnie, jak standardowy PC – do gier, do internetu, do nauki i pracy.

W czym więc problem, pojechać do Carrefoura i kupić jakiegoś laptoka z przeceny – no tak, ale po co? Wydać 2 000 zł, a potem tego żałować? Szukam więc (również z pomocą użytkowników for dyskusyjnych, którzy mi pomagają ;) ), jakiegoś dobrego laptopa w rozsądnej (jak dla mnie) cenie.

Jakie warunki musi spełniać? Ano:

 1. Przekątna matrycy 15,6″;
 2. Minimum 3GB;
 3. Byłbym wniebowzięty, gdyby posiadał Windows 7 (ale Vistę możliwe, że bym przebolał);
 4. HDD minimum 300GB;
 5. Dedykowana karta graficzna (najlepiej NVidii z minimum 256MB, zgodna z DirectX 10) – bo chcę sobie pograć :) ;
 6. Dobrze, jakby miał Bluetooth, bo wiadomo, że Wi-Fi to standard teraz i o tym pisać nie muszę, że powinien mieć;
 7. No i dobrze, jakby to był procesor z klasy Core 2 Duo.

Jedyni konkurenci jakich dotychczas znalazłem, to:

 1. Lenovo G550A, ze względu na większość warunków, które spełnia (poza jakąś super kartą graficzną), oraz dobrą cenę;
 2. Lenovo Y550, za to, że ma mocniejszą kartę graficzną od G550A, ale jednak różnica w cenie jest.

W tym przedziale cenowym, co wymienione wyżej laptopy chciałbym się zatrzymać, bo jeszcze trzeba dokupić router wi-fi, torbę i może jakąś myszkę.

Może macie jakieś propozycje? Chcę skupić się głównie na dwóch firmach: Asus, oraz Lenovo. Całkowicie odpada Toshiba, Dell, jednak w ostateczności jeszcze może dołączyć do tej grupy firm Acer.


Komentarze

9 odpowiedzi na „Laptopie – wystąp!”

 1. Zastanawiam się, dlaczego Dell i Toshiba odpadają? Uważam, że są to dwie solidne i warte uwagi firmy. Gdyby przyszło mi kupować laptopa, to właśnie ich produkty byłyby wzięte pod lupę. Acer – oj, to mi się bardzo źle kojarzy i mam przykre doświadczenia.

 2. Jeny, jeden który wie że nie warto brać tosiek :D
  od razu z listy skreśl HP i Acera jeśli chcesz grać na tym.
  o tej serii Lenovo nie wiadomo zbyt wiele, to stosunkowo nowy produkt, nie to co Thinkpad z kilkunastu letnia tradycją :D

 3. .: Toshiba odpada, bo to Toshiba… nie chcę jej po prostu. Firma ta bardziej kojarzy mi się z wiertarkami niż sprzętem PC. Dell, tylko i wyłącznie dlatego, że jest drogi. O Acerze też już swoje słyszałem.

  ^oleg: noba :) . Na serii HP Pavilion można pograć, GF9600 tam jest, ale nie chcę HP ze względu na ich lipny support i za to, że się makabrycznie grzeją te nowe.
  Lenovo to Chiński IBM, rozmawiałem z paroma ludźmi co siedzą w „biznesie” i sobie bardzo chwalą za wykonanie, jakość i wsparcie.

 4. Acery niektóre są dobre do grania, ale lepsze są Asusy już :D
  No i wiesz co mi się stało? Zasilacz się zjebał xD

 5. A i niebieski ząbek to też chyba standard już w nowszych lapkach.

 6. Niebieski ząbek? Nie wiem o co chodzi ^^. No masz szczęście z tym swoim lapkiem, nie ma co ;)

 7. Niebieski ząbek = bluetooth :)

 8. […] sobie zaktualizować system do Windows 7. Swoje wymogi, co do samego sprzętu opisywałem we wpisie Laptopie – wystąp!. Niezmiernie ważne było dla mnie to, bym mógł zaktualizować system z wersji Windows Vista do […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *