Laptopie – wystąp!

Na dniach (no, przesadziłem 8) ); w przyszłym miesiącu prawdopodobnie zakupię sobie {{laptop|laptopa}}, ale nie sądziłem, że sam wybór będzie tak ciężki. Na rynku jest masa firm produkujących ten sprzęt „mobilny”, począwszy od {{Asus|Asusa}}, {{Acer|Acera}}, {{hewlet-packard|HP}}, czy też mniej znane i popularne jak {{Fujitsu_Siemens|Fujitsu Siemens}}. Problemem jest sam wybór sprzętu, bo gdybym chciał coś małego i lekkiego, tylko do internetu, to oczywistą rzeczą byłoby, że zakupiłbym jakiegoś {{netbook|netbooka}}, jednakże ja nie chcę korzystać tylko z internetu. Sprzęt ten ma służyć mi podobnie, jak standardowy {{PC}} – do gier, do internetu, do nauki i pracy.

W czym więc problem, pojechać do {{Carrefour|Carrefoura}} i kupić jakiegoś laptoka z przeceny – no tak, ale po co? Wydać 2 000 zł, a potem tego żałować? Szukam więc (również z pomocą użytkowników for dyskusyjnych, którzy mi pomagają ;) ), jakiegoś dobrego {{laptop|laptopa}} w rozsądnej (jak dla mnie) cenie.

Jakie warunki musi spełniać? Ano:

 1. Przekątna matrycy 15,6″;
 2. Minimum 3{{GB}};
 3. Byłbym wniebowzięty, gdyby posiadał {{Windows 7}} (ale {{Windows_Vista|Vistę}} możliwe, że bym przebolał);
 4. HDD minimum 300{{GB}};
 5. Dedykowana karta graficzna (najlepiej {{NVidia|NVidii}} z minimum 256{{MB}}, zgodna z {{DirectX|DX}} 10) – bo chcę sobie pograć :) ;
 6. Dobrze, jakby miał {{Bluetooth}}, bo wiadomo, że {{Wi-Fi}} to standard teraz i o tym pisać nie muszę, że powinien mieć;
 7. No i dobrze, jakby to był procesor z klasy Core 2 Duo.

Jedyni konkurenci jakich dotychczas znalazłem, to:

 1. Lenovo G550A, ze względu na większość warunków, które spełnia (poza jakąś super kartą graficzną), oraz dobrą cenę;
 2. Lenovo Y550, za to, że ma mocniejszą kartę graficzną od G550A, ale jednak różnica w cenie jest.

W tym przedziale cenowym, co wymienione wyżej {{laptop|laptopy}} chciałbym się zatrzymać, bo jeszcze trzeba dokupić {{router}} {{wi-fi}}, torbę i może jakąś myszkę.

Może macie jakieś propozycje? Chcę skupić się głównie na dwóch firmach: {{Asus}}, oraz {{Lenovo}}. Całkowicie odpada {{Toshiba}}, {{Dell}}, jednak w ostateczności jeszcze może dołączyć do tej grupy firm {{Acer}}.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komputer, Rozmyślenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Laptopie – wystąp!

 1. . pisze:

  Zastanawiam się, dlaczego Dell i Toshiba odpadają? Uważam, że są to dwie solidne i warte uwagi firmy. Gdyby przyszło mi kupować laptopa, to właśnie ich produkty byłyby wzięte pod lupę. Acer – oj, to mi się bardzo źle kojarzy i mam przykre doświadczenia.

 2. ^oleg pisze:

  Jeny, jeden który wie że nie warto brać tosiek :D
  od razu z listy skreśl HP i Acera jeśli chcesz grać na tym.
  o tej serii Lenovo nie wiadomo zbyt wiele, to stosunkowo nowy produkt, nie to co Thinkpad z kilkunastu letnia tradycją :D

 3. inzaghi89 pisze:

  .: Toshiba odpada, bo to Toshiba… nie chcę jej po prostu. Firma ta bardziej kojarzy mi się z wiertarkami niż sprzętem PC. Dell, tylko i wyłącznie dlatego, że jest drogi. O Acerze też już swoje słyszałem.

  ^oleg: noba :) . Na serii HP Pavilion można pograć, GF9600 tam jest, ale nie chcę HP ze względu na ich lipny support i za to, że się makabrycznie grzeją te nowe.
  Lenovo to Chiński IBM, rozmawiałem z paroma ludźmi co siedzą w „biznesie” i sobie bardzo chwalą za wykonanie, jakość i wsparcie.

 4. Durin pisze:

  Acery niektóre są dobre do grania, ale lepsze są Asusy już :D
  No i wiesz co mi się stało? Zasilacz się zjebał xD

 5. Durin pisze:

  A i niebieski ząbek to też chyba standard już w nowszych lapkach.

 6. inzaghi89 pisze:

  Niebieski ząbek? Nie wiem o co chodzi ^^. No masz szczęście z tym swoim lapkiem, nie ma co ;)

 7. Kpc21 pisze:

  Niebieski ząbek = bluetooth :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *