Era wychodzi naprzeciw OperzeMini

Nie dosłownie, ponieważ technologia, której użyli w swojej nowej usłudze pochodzi/jest oparta na technologii OperyMini, jednakże dodali pewną nutkę pikanterii do swojej usługi.

Compressor Mini, bo tak Era nazwała swoją usługę jest czymś innowacyjnym w naszym kraju i nawet na świecie, ponieważ Era, jako piąty operator na świecie wprowadziła do swojej sieci tę usługę. Co ciekawe, cała usługa dostępna jest ZA DARMO! Jedynym wymogiem, jaki stawia operator przed nami jest posiadanie aktywnego jednego z pakietów internetowych (5MB, 50MB, 500MB – dwa ostatnie dotyczą abonamentu raczej). Następnie czekamy do 7dni od aktywacji pakietu na aktywację Compressora.

Jak z tego korzystamy? Przy pomocy zwykłej przeglądarki systemowej naszego telefonu! Nie potrzebujemy OperyMini, czy też aplikacji Blueconnect w telefonie Ery, przy pomocy zwykłej przeglądarki osiągniemy efekt Operki, a ponad to! będziemy mieli możliwość (jak podaje Era):

Compressor Mini to nie tylko dopasowanie i oszczędności. Serwis ma również extra funkcje:

  • możesz oglądać internetowe filmy video Flash lub Windows Media w telefonach z odtwarzaczem mobilnego video (3gp),
  • możesz słuchać internetowych stacji radiowych emitowanych w technologii Flash, Shoutcast lub Windows Media, a także plików mp3 z serwerów internetowych – w telefonach z odtwarzaczem mobilnego audio (3gp),
  • możesz zobaczyć w telefonie witrynę Flash i kliknąć na linki w niej zawarte,
  • możesz zapisać swoje ulubione linki i mieć do nich szybki dostęp w każdym telefonie z internetem, do którego włożysz swoją kartę SIM.
  • Słowem: możesz więcej. I masz więcej internetu w telefonie, niż gdziekolwiek indziej.
Źródło: http://www.era.pl/

Pozostaje teraz tylko cieszyć się naszą „Operą mini bez opery mini” ;) . Jedyny mankament to fakt, że cena transmisji danych w stosunku do w/w usług jest kosmicznie droga, a fakt że nie ma odpowiednich paczek danych w Erze jest niezbyt pocieszająca.


Komentarze

2 odpowiedzi na „Era wychodzi naprzeciw OperzeMini”

  1. […] niedawno pisałem o usłudze CompressorMini (Era wychodzi naprzeciw OperzeMini, CompressorMini – nie działa, jak powinien?!) – od tamtego czasu praktycznie nic się nie […]

  2. […] że Era wychodzi naprzeciw OperzeMini dodając do swojej oferty usługę CompressorMini. Na jego aktywację czekałem ponad miesiąc, bo […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *