Cyanogen OS 12.1S, nowe OTA dla OnePlus One

Stało się – po kolejnych miesiącach oczekiwań, użytkownicy OnePlus One otrzymali aktualizację do Adnroida 5.1. Niestety, jedynie 1, bądź 2% użytkowników otrzyma/ło informację o aktualizacji swojego urządzenia do systemu Cyanogen OS 12.1S. Pozostali, jeśli wyrażą taką chęć, mogą skorzystać z udostępnionego na łamach Android Police pliku *.zip z aktualizacją.

Informacje o systemie
Informacje o systemie

Główne zmiany

Po pierwsze: aktualizacja Androida 5.0.2 do 5.1. Nowa wersja systemu ma poprawiać błędy, które istniały w wersji 5.0. Z tego co zdążyłem się zorientować to najwięcej ludzi oczekiwało tej właśnie aktualizacji ze względu na konsumpcję robocika na energię.

Po drugie: dodano LiveDisplay. Fajnie, wszystko super, ale od dawna mieliśmy Twilight, który właśnie to umożliwiał. Sam również z niego korzystałem, ale jest jedna, diametralna różnica. Twilight dodawał pewnego rodzaju filtr zniekształcając wyświetlany obraz. Innymi słowy ekran był czerwony. Tutaj tego nie ma, a jednocześnie nie wypala oczu.

Ustawienia Live Display
Ustawienia Live Display

Po trzecie: wbudowany TrueCaller (chyba nic nie przekręciłem), który zastępuje obecny dialer. Przyznam, że jest świetny.

TrueCaller
TrueCaller

Po czwarte: w końcu działa „double tap to wake up”, dostosowanie jasności do otoczenia oraz czujnik zbliżeniowy, który przy włączonych wcześniej wymienionych opcjach – działa. Wcześniej nie było (przynajmniej u mnie) szans, by mieć włączone Ambient Display i by telefon sam się nie odblokowywał w kieszeni. Teraz – DZIAŁA, DZIAŁA, DZIAŁA…!

Pobieranie

Najnowsze OTA pobrać możecie bezpośrednio z tego linku: http://builds.cyngn.com/cyanogen-os/bacon/12.1-YOG4PAS1N0-bacon/7be76f9310/cm-12.1-YOG4PAS1N0-bacon-signed.zip, lub jeśli przestałby działać to z wpisu: http://www.androidpolice.com/2015/08/25/cyanogen-os-12-1-ota-update-based-on-android-5-1-1-now-available-to-download-for-the-oneplus-one/


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *