Wyłączenie ekranu blokady w Windows 10

Po Aniversary update sposób z wpisu nie działa. Odsyłam do komentarza.

W drugi dzień po instalacji/aktualizacji Windows 10 do szewskiej pasji doprowadzał mnie ekran blokady systemu. Jest on widoczny zaraz po włączeniu komputera i/lub blokadzie obecnego konta. By zalogować się na swoje konto należy nacisnąć dowolny klawisz, albo myszkę, a następnie zalogować się na konto.

Na szczęście jest prosty sposób na wyłączenie wspomnianego ekranu. W załączonym poniżej pliku *.zip znajdują się dwa pliki. Jeden (DisableLockScreen) służy do wyłączenia ekranu blokady, a drugi (EnableLockScreen) do jego włączenia. Smacznego!

DisableLockScreen.zip – Wyłączenie ekranu blokady

Komentarze

6 odpowiedzi na „Wyłączenie ekranu blokady w Windows 10”

 1. Link nie bangladesz. I nie lepiej napisać: ustawić wartość NoLockScreen na 1/0 w kluczu HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization?

  1. Dzięki. Poprawiłem już. Dokładnie To się dzieje „z tymi plikami”

 2. Widzę, że się skusiłeś ;)
  Powiedz mi ile to danych pobiera neta? ile mniej więcej trwa aktualizacja i czy serio jest za friko i możne full legit potem korzystać?

  1. A owszem. Pokusiłem się i muszę powiedzieć że warto. Działa (nie tylko w moim odczuciu) lepiej od W7. Płynniej i szybciej. Wizualnie… nie pasuje mi jakoś biały modern, ale generalnie idzie się przyzwyczaić.
   Co do danych. 3,5 GB zajmuje sam „obraz” systemu, który pobiera aktualizacja, albo narzędzie od MS. Nie sądzę, by więcej niż 4 GB potrzebował neta.
   Aktualizację wykonywałem na 3 komputerach i… trwa to około 3-4 h. Zależne od tego jak szybko pobierze się obraz. Sama aktualizacja to 1-2 h. Nie jest to krótko. Kwestia sprzętu też na pewno. Na dyskach SSD o wiele szybciej to idzie.
   Oczywiście, jeśli masz W7, W8, albo W8.1 to masz za darmo update. I tak, jest całkowicie za darmo i masz licencję na system :). Nie wiem tylko jak wygląda czysta instalacja – czy można zrobić to na klucz z W7, czy trzeba kombinować jakoś inaczej i znowu przez update’y przechodzić.

 3. Awatar Moncjusz

  Niestety nie działa po aktualizacji Anniversary Update, znowu mi się wyświetlał lockscreen :/ Ta opcja teraz resetuje się do domyślnych ustawień po każdym restarcie. Teraz trzeba dodać zawartość tego registry hacka do zadania w Harmonogramie zadań. Dzięki temu przy każdym uruchomieniu będzie dodawany wpis, który wyłącza ekran blokady. Tu jest opisane jak to zrobić: http://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-ekran-blokady-w-windows-10-anniversary-update/n/8877/

  1. Dzięki. Z pewnością przyda się ta informacja. Nie tylko mnie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *