Windows7 i tylko 3 aplikacje w tle?

No przecież Microsoft się tym ośmiesza, 3 aplikacje, które będą mogły działać w tle, to tyle co nic. Oczywiście nie chodzi tutaj o standardową wersję Windows7, mowa o specjalnie przygotowanej wersji Windows 7 Starter.

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile taki „pakiet” będzie kosztował, ale fakt, ze ktoś będzie chciał go kupić jest raczej ciekawszy od samej ceny. Dla mnie, takie rozwiązanie jest np. niemożliwe. Aktualnie w tle działa mi kilka aplikacji: Firefox, Miranda, Last.fm scroobler, Windows Media Player, PuTTY Tray i jeszcze kilka innych… nie liczę tych, które są uruchomione, a z nich nie korzystam.

Limit trzech aplikacji nie będzie dotyczył programu antywirusowego, ale uwzględni programy działające w tle.

Ach, kamień z serca mi spadł, po przeczytaniu, że antywirus nie będzie brany pod uwagę… super! Ta wersja Starter przypomina mi wersję Visty (zdaje się), która została przygotowana specjalnie z myślą o krajach 3 świata.

Źródło: http://gazeta.pl

Komentarze

6 odpowiedzi na „Windows7 i tylko 3 aplikacje w tle?”

  1. Ty sobie kupisz normalną wersję a ktoś kto korzysta tylko z Writera zaoszczędzi sobie trochę grosza ;)

  2. Otoz to, wg mnie jest to dobre rozwiazanie. Nie wiem czy doczytales, ale ta wersja ma byc tylko do laptopow/netbookow. Ludzie najczesciej korzystaja tylko z jakiegos edytora tekstu, gg i przegladarki i czasem z winampa. Po co takiemu userowi wiecej jesli korzysta tylko z tych rzeczy?

  3. Microsoft argumentuje taki zamiar chęcią zapewnienia wygody pracy swoich klientom oraz dobrego wykorzystania ograniczonych zasobów sprzętowych, którymi dysponują netbooki.

    o to chodzi? no to racja.

  4. Jest to specjalna wersja przygotowana przez M$, która została stworzona, aby działała pod słabszymi maszynami. Aero glass będzie wyłączony.

    1. Nie tyle jest, co będzie ;) , bo tego systemu jeszcze nie ma. Fakt, pozbawiona świecidełek etc. Ciekawi mnie jeszcze, czy będzie wersja BOX, czy też OEM, czy tylko w laptopach/notebookach.

  5. Wydaje mi sie, ze bedzie raczej tylko w netbookach skoro dla nich wlasnie zostala stworzona ta wersja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *