Archiwum miesiąca: lipiec 2009

Powstrzymaj zabijanie psów

Akcja, kampania, petycja… jakkolwiek by tego nie nazwać, sprawa dotyczy tego samego – zaprzestaniu znęcania się i zabijania psów w Korei Południowej. Specjalnie stworzona strona, która została zatytułowana „Powstrzymaj Zabijanie Psów” została specjalnie przygotowana w wielu językach, tak by odbiła się echem nie tylko dla Amerykańskich/Angielskich obywateli, ale m.in. i Polskich.

Podpisać się możesz na stronie http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/, na której to znajdziesz również więcej informacji na temat w/w akcji.

Po co ta akcja

Akcja ma na celu uzbieranie (bagatela!) 1 milion podpisów. Wówczas petycja zostaje skierowana do rządu Korei Południowej przez organizację zajmującą się {{prawa zwierząt|prawami zwierząt}} w celu eliminacji tego dzieła okrucieństwa.


To lubię: Half-Life2, EP1

Ta gra chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Przechodzę ją już 5 raz i jeszcze mi się nie znudziła. Ciągle uważam, że najlepszym etapem z podstawowej wersji jest odcinek, od którego otrzymujemy poduszkowiec (przed Black Mesa East), później wyśmienity Ravenholm, a po nim nie bardzo znana mi lokalizacja (zdaje się, że Highway 17), w której dostajemy {{buggy|Buggiego}} i przemieszczamy się nim.

{{Half-Life_2|Half-Life 2}} wydany został 16 listopada 2004 roku, czyli prawie 5 lat temu, a do tej pory zaskakuje swą grafiką, oraz fizyką, a przede wszystkim bardzo małymi wymaganiami systemowymi, a to wszystko zawdzięcza silnikowi {{Source}} (grafika), oraz {{Havok}} (fizyka). Założeniem twórców ({{Valve}}) jest/było stworzenie trylogii + wersja podstawowa. Aktualnie rozrywki dostarczają nam dwa epizody i wersja podstawowa: {{Half-Life_2|Half-Life 2}}, {{Half-Life_2:_Episode_One|Half-Life 2 : Episode One}}, oraz niedawno wydany {{Half-Life_2:_Episode_Two|Half-Life 2: Episode Two}}. Niestety, sam posiadam tylko i wyłącznie wersję podstawową, oraz pierwszy dodatek tej wyśmienitej i kultowej gry. Powód jest prosty – najnowszy dodatek wydany został w tzw. {{Orange_Box|Orange Box’ie}}, co jest jak dla mnie nieco problematyczne, bo w „pudełku” tym dostajemy wersję podstawową gry, pierwszy epizod, oraz kilka dodatkowych gier, które zawarte są w tym pakiecie. Czemu problematyczne? No bo co mam z tymi grami zrobić, a poza tym pakiet ten kosztuje w sklepach (bagatela) 139zł.


Zostawię go, niech mi szpeci.

Pamiętacie wpis Szczęśliwe zakończenie miesiąca ;)? Opisywałem tam swą wygraną w konkursie Vobisa, w której to wygrałem Nortona 360. Rozważałem sprzedaż, czy też odstąpienie go komuś, a teraz… nie żałuję, że tego nie zrobiłem i pozostawiłem pakiet dla siebie instalując go na dysku. A poza tym, moja recenzja {{norton|Nortona}} zdobyła tytuł rzetelnej recenzji i wygrała kolejną nagrodę w konkursie :) – kamerkę internetową Microsoft VX-2000, z czego niezmiernie się cieszę, bo moja obecna kamerka to wyłącznie do kosza się nadaje. Ale wróćmy do {{norton|Nortona}}.


WP-Polls – tłumaczenie, ale bez tłumaczenia…

Spolszczenie do wtyczki WP-Polls dla WordPressa opublikowałem już jakiś czas temu we wpisie Polskie tłumaczenie WP-Polls, jednak doszedłem do wniosku, że niektórzy nie chcę spolszczać całej wtyczki, nie uważają mojego tłumaczenia za idealne, bądź po prostu wolą mieć angielską wersję w panelu, a polską na blogu. Cóż, jak kto woli. Fakt, faktem iż można spolszczyć tylko i wyłącznie ankietę, która znajduje się na blogu, a samo przetłumaczenie nie jest problematyczne.


SoundConverter – dowolny format w wolnej wersji

soundconverterSoundConverter jest dla {{linux|Linuksa}} tym, czym np. CDex, czy też niezwykle rozbudowany Format Factory dla {{windows|Windowsa}}. Czyli, jak już zdążyliście wydedukować, jest to darmowe narzędzie służące do przeróbki plików muzycznych do interesujących nas formatów, a co ciekawsze jest dostępny na licencji {{GNU_General_Public_License|GNU GPL}}, co oznacza niemalże całkowitą wolność.

Program ten potrafi otworzyć praktycznie wszystkie dostępne formaty audio, które tylko wspiera GStreamer, natomiast przy jego pomocy możemy zapisać te pliki do formatu: {{MP3}}, {{OGG}}, {{FLAC}}, {{AAC}}, oraz {{WAV}}. {{GUI}} tego programu jest zrobione w sposób dosyć przemyślany, a w efekcie posiadamy interfejs z kilkoma przyciskami i niezbędnymi opcjami; interfejs jest niezwykle minimalistyczny, zachowując tym samym swą funkcjonalność.