Archiwum miesiąca: luty 2009

Zaktualizuj WP 2.7.1 -> 2.7.1

Powitał mnie taki oto komunikat dziś po wejściu w panel admina mojego bloga:

wp2-7-1_2-7-1Zaktualizowałem więc swojego bloga z wersji 2.7.1 do wersji 2.7.1 i nie zauważyłem większych zmian. Podczas aktualizacji jednak pobrałem paczkę na dysk. Ku mojemu zdziwieniu w paczce znajduje się Polskie tłumaczenie! Nigdy go tam jeszcze nie widziałem.

Na pewno są poprawki w tłumaczeniu w stosunku do tej, której używałem wcześniej. Zamiast paragraf widzę akapit, zamiast podgląd jest podejrzyj ;) – nie no, zmian na pewno jest więcej. Pasuje mi się tylko dokopać do listy modyfikacji w tej wersji, która zapewne różni się jakoś od poprzedniej.


Dlaczego sieć Gadu-Gadu NIE jest idealna?

Wszędzie można przeczytać o narzekaniach użytkowników sieci Gadu-Gadu (aka. GG), jak i komunikatora. Ja już nie raz pisałem o swoich spostrzeżeniach, czy narzekaniach – głównie dlatego, że chciałem skłonić potencjalnych użytkowników do zmiany komunikatora, na taki, który obsługiwałby Jabbera/XMPP (oczywiście bez skutku). Jednakże w tym wpisie chciałbym się skupić głównie na samych negatywach użytkowania komunikatora i sieci, a nie chcąc oficjalnie przekabacać ludzi na stronę innych protokołów.


Ale ciężko o pracę

Jedni zbywają, inni oczekują zbyt wiele, trzeci olewają, czwarci „oddzwonią”… i tak w kółko, a morał z tego taki, że trudno strasznie o pracę.


O Linuxpl.com słów kilka

Tak, jestem zadowolony. Dziękuję – koniec wpisu.


Foxmarks – synchronizuj swoje zakładki oraz hasła

Foxmarks jest niczym innym, jak dodatkiem do przeglądarki Firefox, który pełni podobną funkcję, jak Synchronizacja danych znana z Opery – podobną, a dlaczego? Otóż Foxmarks synchronizuje dane, jednakże w przeciwieństwie do tego synchronizatora z Opery, tutaj mamy możliwość wysłania takich danych, jak: zakładki, oraz zapamiętane hasła w przeglądarce! Kolejnym atutem dodatku jest fakt, iż mamy możliwość wysyłania danych na nasz własny serwer, czego to Opera nie udostępnia. Oczywiście jest też możliwość synchronizacji danych między naszym komputerem, a serwerem Foxmarks’a, czyli dokładnie tak, jak odbywa się to w przypadku Opery, gdzie dane wysyłane są do naszego profilu my.opera.com. Ja jednak skupię się tutaj na opisaniu dodatku pod kątem synchronizacji danych na naszym serwerze. A co dodatek potrafi, możecie oglądnąć na tym filmiku (wersja angielska):