Sociable Polska Edycja 0.8.0

Pomysł na publikację „mojej” modyfikacji na stronie WordPress.org zawdzięczam w sumie Stoow’owi, bo to on zarzucił mi propozycję podesłania wtyczki do bazy wtyczek WordPress’a. Wtyczkę, o której pisałem (Polska wersja WordPress Sociable) odnaleźć możecie już w repozytoriach WordPress’a, a dokładniej pod adresem: http://wordpress.org/extend/plugins/sociable-polska-edycja/, ew. pod nazwą „Sociable Polska Edycja”.

Jak już pisałem we wpisie Polska wersja WordPress Sociable, wtyczka ta nie ma nic wspólnego z Sociable Polska. Wystosowałem zapytanie do pavobe, odnośnie wspólnego rozwoju wtyczki, na „moich warunkach” – czyli ma być po Polsku i ma nie korzystać z favicon. Niestety, albo stety, WordPress był szybszy i o wiele szybciej zareagował na podesłaną wtyczkę. Tym oto sposobem odnajdziecie ją w bazie producenta ;).

Co przynosić będą nowe wersje?

Na pewno chcę rozwijać wersję równolegle do oryginału, czyli:

 • jeśli wyjdzie aktualizacja oryginalnej wersji – zaktualizuję „swoją”;

Jednakże jest również rozwijana niezależnie, ze względu na choćby modyfikacje językowe. Z racji na to, iż poprawiłem już niemalże wszystko, co miałem poprawić, oznaczyłem nową wersję numerem 0.8.0. Do wersji 0.9.0 mam zamiar poprawić jeszcze wszelakie błędy w tłumaczeniu, a od wersji 0.9.0 do 1.0.0 chcę dodać nowe serwisy. Dlatego też zwracałbym się z prośbą do wszystkich, o podsyłanie propozycji serwisów do dodania, korzystając choćby z formularza kontaktowego, komentarzy, bądź najlepiej z buglisty wtyczki znajdującej się pod adresem: http://todo.keepmind.eu/index.php?project=5&do=index&switch=1.

A w 0.8.0 co jest nowego?

W sumie, samo tłumaczenie zostało z grubsza zmodyfikowane. Zawdzięczam to w dużej mierze Marcinowi, gdyż to on wychwycił sporą ilość literówek i błędów. Głównie na tłumaczeniu skupiłem się tym razem.

Do pliku językowego dodałem wszelkie brakujące tłumaczenia, których nie było w oryginalnym pliku/szablonie. Oczywiście mogą być wciąż jakieś błędy – nie ukrywam tego.

Pobierz

Najnowsza wersja zawsze powinna znajdować się w repozytoriach WordPress’a, pod adresem http://wordpress.org/extend/plugins/sociable-polska-edycja/. Jeśli posiadasz zainstalowaną wtyczkę za pośrednictwem skryptu (Wtyczki, dodaj nową) – winna się ona automatycznie zaktualizować wraz z ukazaniem się nowej wersji w repozytoriach.

Jeśli posiadasz zainstalowaną wersję z wczoraj (choćby nawet), może zaistnieć problem z aktualizacją, gdyż dopiero dziś (mój błąd) wprowadziłem natywną numeracją wtyczki. Wczorajsza wersja miała numer 3.5.2, wysłana dziś natomiast ma numer 0.8.0. Proszę więc o ponowne zainstalowanie wtyczki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tłumaczenia, WordPress, Wtyczki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Sociable Polska Edycja 0.8.0

 1. Pingback: Wordpress, sociable, inzaghi89 i nowe kolory | Loża Szyderców

 2. user pisze:

  witam, gratuluję zrobienia polskiej wersji wtyczki. fajnie byłoby dodać możliwość większych ikonek. pozdrawiam

 3. inzaghi89 pisze:

  Witam,

  Dziękuję :). Możliwość zmiany rozmiaru ikon jest. Aczkolwiek trzeba sobie przygotować nowy zestaw ikon, które byłyby większe. Domyślne ikony mają rozmiar 16×16 pikseli. Zmiany dokonasz w:
  sociable.css linia 32 i 33. Ikony znajdują się w katalogu images.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *