Archiwum miesiąca: listopad 2012

„Zawieszenie broni” – reorganizacja treningów

Na pewien czas postanowiłem „zawiesić” rękawice. Złożyło się na to kilka czynników. Przede wszystkim moje stawy powoli zaczynały mieć dość. Pomyślałem zatem, że warto wzmocnić się na siłowni.

Z przygotowanym wcześniej planem treningowym udałem się na siłownię. Co chcę osiągnąć? Na pewno muszę się wzmocnić (stawy). Podejrzewam, że dużo więcej osiągnę w tym kierunku na siłowni, niż siedząc na tyłku w domu. Po drugie skoro już uczęszczam na siłownię, to warto byłoby zrealizować kilka wcześniejszych planów i m.in. przybrać na masie oraz zbudować się ładnie (przy okazji nabrać na sile).

Deadline ustanowiony na 3 miesiące. Od poniedziałku mocno wziąłem się również za dietę wysokowęglowodanową. Postawiłem sobie ambitne cele, jest silna motywacja i satysfakcja po każdym treningu. Ciekawią mnie rezultaty, bowiem tak na poważnie jeszcze nigdy nie brałem się za dietę.

P.S. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podzielił się sprawdzonymi przepisami z makaronem/ryżem na zimno (ugotowane, ale bez możliwości odgrzania), które można szybko przygotować. Aktualnie sprawdzone mam: makaron z białym serem oraz z pesto (zielone pesto stanowczo jest smaczniejsze od czerwonego!).


Antywirus na Androida – mus, czy przesada?

Od kilku dni krąży po mojej głowie pewne pytanie: czy instalować antywirus na telefonie? Zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym – biorąc pod uwagę zarówno wady, jak i zalety. Nadal jednak nie wiem, czy jest to pozycja „must to have” w przypadku smartfona z {{Android|Androidem}}. Z jednej strony zwiększy moje bezpieczeństwo, z drugiej zaś niepotrzebnie (prawdopodobnie) obciąży urządzenie. Co tu począć?

Sporządziłem więc krótka listę „za” i „przeciw”, by mieć ogólny zarys.


Nokia E52 – krótka recenzja

Przez blisko 2,5 roku było mi dane korzystać z telefonu Nokia E52. Cóż po takim okresie użytkowania mogę powiedzieć na temat tego telefonu? Otóż z pewnością to, że był to jeden z telefonów, z których byłem najmniej zadowolony (a miałem kilka telefonów przed E52). Nawet bateria, która teoretycznie powinna wytrzymywać bardzo długi okres czasu – nie powala.

Najmilej wspominam klawiaturę, która do pisania {{SMS|SMSów}} jest wyśmienita. Duże, lekko wypukłe klawisze sprawiają, że pisanie {{SMS|SMSów}} jest bardzo przyjemne i nie męczy, a po dłuższym „smsowaniu” dochodzi się do takiej wprawy, że nie trzeba patrzeć na klawiaturę [1]Przy pisaniu kilku tysięcy SMSów miesięcznie nie spoglądałem w ogóle na klawiaturę telefonu..

Swoją ocenę pragnę zacząć od najmocniejszych stron telefonu – postaram się jak najkrócej i treściwie.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Przy pisaniu kilku tysięcy SMSów miesięcznie nie spoglądałem w ogóle na klawiaturę telefonu.