Archiwum miesiąca: sierpień 2010

Nokia E52 jako telefon VoIP na przykładach Freeconet i Gadu-Gadu

Kilka dni temu zainteresowałem się telefonią {{VoIP}} w moim telefonie Nokia E52. Właściwie, zbyt ogólnie powiedziane jest, że w telefonie. Zaczęło się od usług freeconet, z których korzystamy w pracy, następnie Pomyślałem o… powrocie do korzeni – podział (multi)komunikatora dała się we znaki i zainteresowałem się również telefonią internetową od Gadu-Gadu, do tego stopnia, że postanowiłem skonfigurować telefon do obsługi telefonii {{VoIP}}.

Zalety telefonii internetowej w porównaniu do tradycyjnego telefonu można by wymieniać do upadłego. Ja wspomnę jednak o tych najważniejszych:

  1. Jest o wiele tańsza, a w niektórych przypadkach nawet darmowa;
  2. Większość dostawców rezygnuje ze stałego abonamentu. Funkcjonowanie zbliżone do {{Pre-Paid|Pre-Paidu}};
  3. Mając dostęp do internetu możemy wszędzie mieć swój numer stacjonarny.

To ostatnie ma szczególnie swoje zalety, jeśli dużo podróżujemy i korzystamy z telefonu stacjonarnego. Ja w tym wpisie postaram się przybliżyć sposób konfiguracji telefonu Nokia E52 do obsługi telefonii internetowej.


Twoje ABC dla zdrowia

Reklama Na Blogach
Żyjemy obecnie w czasach, w których ludzie odkładają swoje zdrowie na drugi plan. Ciągły pośpiech, stres, oraz inne czynniki zewnętrzne sprawiają, że pewnego dnia zauważamy: co się ze mną stało, muszę się wziąć za siebie! Jednakże samo postanowienie nic nam nie pomoże, a nawet najlepsze odżywki nie będą nam w stanie pomóc bez fachowej pomocy. Grono osób, które maja pracę siedzącą (tzw. biurkową) nie zwracają uwagi na swą tusze, która po pewnym czasie po prostu jest nie do okiełznania i nie (!) kilkukrotne wyjście na siłownie nic tu nie da. Potrzebna jest nam odpowiednia dieta, która sprawi, że odchudzanie będzie:

  1. przyjemniejsze;
  2. szybsze;
  3. efektywniejsze!

Należy zastanowić się nad tym, co robimy dla siebie, oraz nad tym, co robimy dla swojego ciała. Pamiętajmy, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” i zgodnie z tym przysłowiem, jeśli zadbamy odpowiednio o nasz organizm, to w przyszłości nie będziemy mieli większych problemów zdrowotnych. Zapewne nawet impotencja nie będzie stanowiła tutaj najmniejszego problemu 8) .

Postarajmy się więc zapomnieć na chwilę o fastfoodach, alkoholu, papierosach, zacznijmy dbać o organizm stosując odpowiednią dietę. Poruszajmy się, zapiszmy się na zajęcia na siłowni i uczęszczajmy tam systematycznie, by maszyny stały się naszym przyjacielem. Na pewno tego nie pożałujemy!


Pomyślałem o… powrocie do korzeni – podział (multi)komunikatora

Bycie online 24 godziny na dobę ma swoje wady i ma również zalety. Właśnie wspomniane bycie 24/h dało mi nieco do myślenia jeśli chodzi o korzystanie z komunikatorów. Do tej pory można powiedzieć, że moja obecność była równoznaczna z jej nieobecnością. Co przez to można rozumieć – 24 godzinna dostępność była związana z tym, że nie zwracałem uwagi w ogóle na listę znajomych (kto jest dostępny, a kto nie), przez to urwało mi się kilka fajnych znajomości, które chciałem utrzymywać nadal. Cóż… bywa.

Podczas tego dwuletniego korzystania z hostingu od  Tani, dobry hosting – (obecnie) mój lider: linuxpl.com nauczyłem się używać jedynie multi-komunikatora {{Pidgin|Finch}} poprzez {{shell}}. O zaletach tego rozwiązania mógłbym powiedzieć dość sporo, ale jest jedna, zasadnicza wada tego rozwiązania. Zamierają kontakty, zamierają znajomości, które utrzymywało się na porządku dziennym i wszystko było fajnie. Obecnie wytłumaczyć mogę to tym, że nie liczyła się dla mnie praktycznie w ogóle lista kontaktów. Była, ale co z tego, skoro była z reguły ukryta?! Można było ją wyświetlić, ale i tak „nie chciało się rozmawiać”, nie było tych wkurzających popupowatych okienek z rozmowami od znajomych. Nie było też powiadomienia dźwiękowego, czy „tooltipa” z informacją o dostępności. Po prostu… nie było praktycznie nic.