Archiwum miesiąca: październik 2009

Zaproszenia do Google Wave

Posiadam ja od dziś 12 zaproszeń do usługi Google Wave. Chętnych zapraszam do zamieszczania komentarzy. Ostatnio mi zniknęły, ale tym razem, by udowodnić, że je dostałem i prawdopodobnie jeszcze będę je miał – zrobiłem zrzut ekranu 8) .

zaproszeniaTak, nie wyciąłem tła, bo nie mam tu żadnego edytora grafiki ^^ . A, no i kto pierwszy, ten prawdopodobnie lepszy ;) , a jeśli będzie dużo chętnych to będzie losowanie ;) .


Nowy „członek rodziny”

Jakieś dwa tygodnie temu opisywałem iż chcę kupić {{laptop|laptopa}} (Laptopie – wystap!). Konkurentów wielu nie było, a na czele jak był, tak pozostał Lenovo Y550. Wersja, którą posiadam posiada system {{windows_vista|Windows Vista}} z rzekomą możliwością aktualizacji do {{Windows_7|Windows 7}}. Cóż mogę powiedzieć. Jestem póki co zadowolony, po recenzji na forum NHL.pl spodziewałem się czegoś gorszego, że ten {{TouchPad}} będzie mnie denerwował/irytował, że klawiatura faktycznie będzie głośna, że to, że tamto… wszystko wydawało się nie tak, a w rzeczywistości jest fajnie.


Popłynąłem z falą, Google Wave

wave_iconDostałem zaproszenie do Google Wave i szczerze muszę powiedzieć, ze na chwilę obecną jestem zawiedziony. Czemu? Oglądałem co prawda wyrywkowo krótki film {{Google}}’a o ich nowym produkcie/dziecku. Tam jest masa różnych rzeczy, a w rzeczywistości – syf, kiła i mogiła :o .

Każdy (prawdopodobnie) spodziewał się jakiś kokosów z uruchomionej usługi. Ale {{Google}}, jak to {{Google}}, wszystko robi po swojemu, a w tym przypadku zamiast mianować usługę mianem „beta”, zrobiło coś innego, ale o tym w dalszej części.


Laptopie – wystąp!

Na dniach (no, przesadziłem 8) ); w przyszłym miesiącu prawdopodobnie zakupię sobie {{laptop|laptopa}}, ale nie sądziłem, że sam wybór będzie tak ciężki. Na rynku jest masa firm produkujących ten sprzęt „mobilny”, począwszy od {{Asus|Asusa}}, {{Acer|Acera}}, {{hewlet-packard|HP}}, czy też mniej znane i popularne jak {{Fujitsu_Siemens|Fujitsu Siemens}}. Problemem jest sam wybór sprzętu, bo gdybym chciał coś małego i lekkiego, tylko do internetu, to oczywistą rzeczą byłoby, że zakupiłbym jakiegoś {{netbook|netbooka}}, jednakże ja nie chcę korzystać tylko z internetu. Sprzęt ten ma służyć mi podobnie, jak standardowy {{PC}} – do gier, do internetu, do nauki i pracy.

W czym więc problem, pojechać do {{Carrefour|Carrefoura}} i kupić jakiegoś laptoka z przeceny – no tak, ale po co? Wydać 2 000 zł, a potem tego żałować? Szukam więc (również z pomocą użytkowników for dyskusyjnych, którzy mi pomagają ;) ), jakiegoś dobrego {{laptop|laptopa}} w rozsądnej (jak dla mnie) cenie.


Nadeszła jesień…

Cudowny okres, w którym to nikomu nic się nie chce, a jedyną motywującą rzeczą, by wstać z łóżka i coś zrobić jest… nie ma takiej rzeczy. Totalne przybicie, mróz, deszcz. A co za tym idzie – brak wyobraźni/pomysłów na cokolwiek. Chciałbym napisać jakiś wpis, myślę nad jego tematem, a tu niestety, aż się nie chce. Planowałem napisać już kilka wpisów, mając tematy – zabrałem się za nie i po 10 minutach się odechciało totalnie, a powód – nieznany.

Także jeśli ktoś ma jakieś pomysły, problemy, a mnie uda się je rozwikłać, to proszę pisać w komentarzach, mailach (kontakt), bądź zgłaszać propozycje na liście „todo„.