Archiwum miesiąca: wrzesień 2009

/me być programistą #3

Kontynuacja wczorajszego wpisu /me być programistą #2, ale dziś za to coś bardziej zaawansowanego ;) . Napisałem, uwaga… prosty kalkulator 8) . Oczywiście wszystko dziś w ramach przypomnienia instrukcji if. Mimo wszystko jestem zadowolony z efektu i podoba mi się to co zrobiłem. A zarazem możliwe, że bardziej zrozumiałe dla mnie stało się też samo napisanie konwertera hex<->bin.

No cóż, jeszcze trochę się pomęczę z tym i jutro może wezmę się za sam konwerter ponownie. Na pewno nie uda mi się tego zrobić dla więcej niż jednej liczby, ale może kiedyś… ;)


/me być programistą #2

Dziś to jest kolejny dzień mojego programistycznego życia ;) . Poznaliśmy zmienną instrukcje if i od razu życie stało się piękniejsze, bo coś się wreszcie dziać zaczyna. Oczywiście nie mogło zabraknąć mojej weny twórczej podczas nauki; tym oto sposobem podczas nauki osiągnąłem pseudo blue screen’a ;) . Czemu pseudo? Ha, sami sobie zobaczcie.


Jak usunąć Śledzika z nk.pl?

Chmury nad głową na niebie, muł unosi się pod wodą oczekując na spokojniejszą chwilę, by móc osiąść się na dnie… ludzie spokoju nie dadzą pytając ciągle „Jak usunąć Śledzika z nk.pl?”, albo usiłują bezmyślnie wpisywać magiczne kody (takie, jak ten: W ramach „walki ze śledziem”), łudząc się, że to coś da, a skutek jaki jest, taki jest; sprawą oczywistą jest, że te wszystkie magiczniasiaste kody nic nie dają, {{spam}}/{{spim}} z nimi (o czym pisałem tu: Wypuśćcie śledzie z naszej-klasy) również nic nie daje – dziwne, prawda? W sumie miałem się nie brać za wpis tego typu, w głębi duszy liczyłem na to, że nikt mnie nie poprosi o to, ale wiedziałem, że w końcu ktoś wpadnie i napisze prośbę o to, jak usunąć śledzia: link do komentarza.

Oczywiście prościej jest narzekać, strzelać dupą, że śledzik to zło, że ten widżet/gadżet jest bezużyteczny, a ciężko jest po prostu poszukać w internecie sposobów na usunięcie tego dodatku. Ten czas, jaki ludzie poświęcają na kopiowanie i wklejanie tych łańcuszków mogliby poświęcić na przeszukanie internetu pod kątem informacji przydatnych ku usunięciu specyficznego bloku w kodzie strony nk.pl. Tak, bronię śledzika, ale nie jestem jego fanem, czy też szczególnie go nie ubóstwiam, bo wolę Blip’a. Jednakże funkcja jest, funkcja nie zniknie i funkcja ta będzie… Więc zamiast rozpaczać {{spam|spamując}} łańcuszkami, weźcie się w garść i usuńcie po prostu ten blok u siebie.


W ramach „walki ze śledziem”

Siedzieliśmy sobie tak z Haspet’em na naszej-klasie i rozmawialiśmy sobie używając {{Base64}}. Efekt takich rozmów oczywiście jest taki, że mało kto (o ile w ogóle ktoś) wie, o czym rozmawiamy. Ofc, są ludzie, którzy się znają, a samo używanie {{Base64}} skomplikowanym nie jest, gdyż są sieciowe kodery/dekodery, a choćby nawet {{Notepad++}} posiada wbudowany dekoder {{Base64}}…

Ale przejdźmy do rzeczy. Pisałem jakiś czas temu na temat głupot śledzikowej społeczności – Wypuśćcie śledzie z naszej-klasy, doszedłem wówczas (zresztą nie tylko ja) do jednoznacznych wniosków, że te wszystkie łańcuszki/kody/wymyślacze nic nie dają, a pogarszają tylko stan rzeczy. Wpadliśmy więc, a właściwie to Haspet podsunął pomysł, by zrobić łańcuszek, ku walce ze śledziem. Oczywiście wiedząc, że ten łańcuszek od samego początku gówno da, wpadliśmy na pomysł użycia właśnie do tego celu {{Base64}}. Forma oczywiście najzwyklejsza – najpierw chwytliwa (tak myślimy), krótka treść, potem całkowicie nic nie dający kod (dla ZU). Z ciekawości sprawdzimy po prostu, kiedy (o ile w ogóle) wróci do nas ten nicniedającyłańcuszek z nicniedającymkodem.


Wypolerowany Chrome 3.0

Wydana została niedawno nowa wersja Google Chrome’a, co ja oczywiście przespałem. Dziś patrzę dopiero na drugim profilu i widzę, że wygląda inaczej, niż zazwyczaj – sprawdzam wersję, widzę 3.0… .

Co się zmieniło? Nie za wiele. Na pewno dodali style, na pewno zostały poprawione błędy, na pewno też popracowali nad szybkością samej przeglądarki (jednakże w tej kwestii wielkiej różnicy nie widzę), na pewno też… skupili się pewnie dalej na pierdołach, zamiast zrobić coś konkretnego.