Archiwum miesiąca: Wrzesień 2009

/me być programistą #3

Kontynuacja wczorajszego wpisu /me być programistą #2, ale dziś za to coś bardziej zaawansowanego ;) . Napisałem, uwaga… prosty kalkulator 8) . Oczywiście wszystko dziś w ramach przypomnienia instrukcji if. Mimo wszystko jestem zadowolony z efektu i podoba mi się to co zrobiłem. A zarazem możliwe, że bardziej zrozumiałe dla mnie stało się też samo napisanie konwertera hex<->bin.

No cóż, jeszcze trochę się pomęczę z tym i jutro może wezmę się za sam konwerter ponownie. Na pewno nie uda mi się tego zrobić dla więcej niż jednej liczby, ale może kiedyś… ;)


/me być programistą #2

Dziś to jest kolejny dzień mojego programistycznego życia ;) . Poznaliśmy zmienną instrukcje if i od razu życie stało się piękniejsze, bo coś się wreszcie dziać zaczyna. Oczywiście nie mogło zabraknąć mojej weny twórczej podczas nauki; tym oto sposobem podczas nauki osiągnąłem pseudo blue screen’a ;) . Czemu pseudo? Ha, sami sobie zobaczcie.


Jak usunąć Śledzika z nk.pl?

Chmury nad głową na niebie, muł unosi się pod wodą oczekując na spokojniejszą chwilę, by móc osiąść się na dnie… ludzie spokoju nie dadzą pytając ciągle „Jak usunąć Śledzika z nk.pl?”, albo usiłują bezmyślnie wpisywać magiczne kody (takie, jak ten: W ramach „walki ze śledziem”), łudząc się, że to coś da, a skutek jaki jest, taki jest; sprawą oczywistą jest, że te wszystkie magiczniasiaste kody nic nie dają, spam/spim z nimi (o czym pisałem tu: Wypuśćcie śledzie z naszej-klasy) również nic nie daje – dziwne, prawda? W sumie miałem się nie brać za wpis tego typu, w głębi duszy liczyłem na to, że nikt mnie nie poprosi o to, ale wiedziałem, że w końcu ktoś wpadnie i napisze prośbę o to, jak usunąć śledzia: link do komentarza.

Oczywiście prościej jest narzekać, strzelać dupą, że śledzik to zło, że ten widżet/gadżet jest bezużyteczny, a ciężko jest po prostu poszukać w internecie sposobów na usunięcie tego dodatku. Ten czas, jaki ludzie poświęcają na kopiowanie i wklejanie tych łańcuszków mogliby poświęcić na przeszukanie internetu pod kątem informacji przydatnych ku usunięciu specyficznego bloku w kodzie strony nk.pl. Tak, bronię śledzika, ale nie jestem jego fanem, czy też szczególnie go nie ubóstwiam, bo wolę Blip’a. Jednakże funkcja jest, funkcja nie zniknie i funkcja ta będzie… Więc zamiast rozpaczać spamując łańcuszkami, weźcie się w garść i usuńcie po prostu ten blok u siebie.


W ramach „walki ze śledziem”

Siedzieliśmy sobie tak z Haspet’em na naszej-klasie i rozmawialiśmy sobie używając Base64. Efekt takich rozmów oczywiście jest taki, że mało kto (o ile w ogóle ktoś) wie, o czym rozmawiamy. Ofc, są ludzie, którzy się znają, a samo używanie Base64 skomplikowanym nie jest, gdyż są sieciowe kodery/dekodery, a choćby nawet Notepad++ posiada wbudowany dekoder Base64

Ale przejdźmy do rzeczy. Pisałem jakiś czas temu na temat głupot śledzikowej społeczności – Wypuśćcie śledzie z naszej-klasy, doszedłem wówczas (zresztą nie tylko ja) do jednoznacznych wniosków, że te wszystkie łańcuszki/kody/wymyślacze nic nie dają, a pogarszają tylko stan rzeczy. Wpadliśmy więc, a właściwie to Haspet podsunął pomysł, by zrobić łańcuszek, ku walce ze śledziem. Oczywiście wiedząc, że ten łańcuszek od samego początku gówno da, wpadliśmy na pomysł użycia właśnie do tego celu Base64. Forma oczywiście najzwyklejsza – najpierw chwytliwa (tak myślimy), krótka treść, potem całkowicie nic nie dający kod (dla ZU). Z ciekawości sprawdzimy po prostu, kiedy (o ile w ogóle) wróci do nas ten nicniedającyłańcuszek z nicniedającymkodem.


Wypolerowany Chrome 3.0

Wydana została niedawno nowa wersja Google Chrome’a, co ja oczywiście przespałem. Dziś patrzę dopiero na drugim profilu i widzę, że wygląda inaczej, niż zazwyczaj – sprawdzam wersję, widzę 3.0… .

Co się zmieniło? Nie za wiele. Na pewno dodali style, na pewno zostały poprawione błędy, na pewno też popracowali nad szybkością samej przeglądarki (jednakże w tej kwestii wielkiej różnicy nie widzę), na pewno też… skupili się pewnie dalej na pierdołach, zamiast zrobić coś konkretnego.