Archiwum miesiąca: czerwiec 2012

Karma to suka

Od czego by tu zacząć. Moja przygoda z treningami została tymczasowo zawieszona – powód? Wybiłem bark. Moje pasmo niepowodzeń zaczęło się od porządniejszych stłuczeń, potem mocno obity kciuk. Paradoksalnie w takich rękawicach wydawałoby się to być niemożliwe, bo są mocno usztywnione i wypełnione żelem (może balistycznym? [1]Just kiddin’).

W poniedziałek upomniała się o mnie {{karma}} i nie pytając mnie o zdanie postanowiła zrobić coś, co na najbliższe tygodnie zaważy o moich treningach. Podczas jednego z ćwiczeń tak niefartownie upadłem, że wybiłem sobie bark. A to wszystko mogę zawdzięczać owijkom [2]Taśmy, którymi owija się dłonie przed założeniem rękawic., bowiem jedna z nich poślizgnęła mi się na parkiecie i ręka wyciągnęła się do przodu, a cały ciężar ciała spoczął na prawej ręce wyciągając ją ze stawu. Kontuzja lekka generalnie, ale dotkliwa i bolesna. Całe szczęście, że trener wiedział co robić.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Just kiddin’
2 Taśmy, którymi owija się dłonie przed założeniem rękawic.

Tłitnij tłita SMSem

Dziś całkiem przypadkowo zauważyłem, że znajomy (Kubofonista) uruchomił swoistego rodzaju usługę, której brakowało dla polskich użytkowników. SMS2Twitter – bo tak zwie się ta usługa jest skierowana do polskich użytkowników Twittera, którzy chcieliby informować swoich znajomych o wszystkim, na bieżąco bez konieczności łączenia się poprzez internet. Wystarczy wysłać SMS i pojawia się informacja na naszym profilu.

Informacja o SMS2Twitter

Póki co usługa jest darmowa [1]Nie wiadomo jak długo będzie jeszcze dostępna i czy będzie nadal darmowa. i działa jedynie wysyłanie wpisów do Twittera. Dla zainteresowanych: http://sms2twitter.kubofonista.net/

A przy okazji – utworzyłem nową kategorię – Miniblog. Właśnie na takie krótkie wpisy.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Nie wiadomo jak długo będzie jeszcze dostępna i czy będzie nadal darmowa.

Zmiana szablonu bloga v3.1 ;)

Moja piaskownica [1]Blog. doczekała się kolejnej zmiany szablonu, która w porównaniu ze wszystkimi poprzednimi wydaje mi się najbardziej czytelna i estetyczna (mając na myśli zarówno kolory, układ, jak i w ogóle wszystko). Może się niektórym wydawać, że jestem bardzo skromny, skoro piszę takie rzeczy. Ale nie! Tu zaskoczenie. Nie ja projektowałem tym razem szablon – zajął się tym mój kolega z treningów Michał [2]Niestety, nie chciał bym zamieszczał jakiekolwiek odnośniki do jego bloga, czy strony., który jest fotografem i zajmuje się również stronami. Mnie pozostało jedynie zakodować projekt.

Tradycyjnie postawiłem na modyfikację istniejącej już templatki. W tym przypadku, podobnie jak i ostatnim razem postawiłem na zmodyfikowanie motywu Twenty Ten. Z racji na sam fakt, że templatka i układ miał być zbliżony do poprzedniej odsłony – wybór ten był oczywisty. Oczywiście do zrobienia motywu dwukrotnie podchodziłem korzystając z Twenty Eleven, ale szczerze powiem: niech go szlag weźmie.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Blog.
2 Niestety, nie chciał bym zamieszczał jakiekolwiek odnośniki do jego bloga, czy strony.

The Humble Indie Bundle V

Założę się, że ci, którzy interesują się i śledzą na bieżąco akcję Humble Bundle to już od jakiegoś czasu wiedzą o nowym The Humble Indie Bundle V. Kolejna bardzo ciekawa i warta zakupu paczuszka gier. Tym razem niemal wszystkie tytuły są warte swej ceny – a nawet więcej!

W nowej odsłonie dostajemy aż 4 wyśmienite tytuły – a właściwie to 5, pod warunkiem że zapłacimy więcej niż wynosi aktualna średnia (w chwili pisania tego wpisu średnia wynosiła $7.86). Jest to 5 na prawdę godnych uwagi gierek, które warte są swojej ceny. Na prawdę. Do tego dostajemy tym razem paczki z soundtrackami we {{FLAC}} i {{MP3}}.

  1. Bastion (€13,99/€23,99 edycja z soundtrackami) [1]Gra dostępna dopiero po uiszczeniu wyższej opłaty niż aktualna średnia – wspaniała gra. Polowałem na nią od dłuższego czasu, ale przerażała mnie trochu cena. Jestem bardzo mile zaskoczony tym, jak jest zrobiona. Do tego wyśmienicie gra się na padzie. Super muzyka, lektor towarzyszący nam przez cały czas i komentujący nasze poczynania… Ubolewam bardzo, że gra nie ma polskiej wersji językowej, a byłbym wniebowzięty za polski dubbing;
  2. Amnesia: The Dark Descent (€14,99) – gra horror. Dosłownie. Posiadam ja już od dłuższego czasu i do tej pory nie miałem na tyle odwagi i nerwów by ją przejść. To co ona robi z ludzką psychiką widać doskonale na gameplayach;
  3. Psychonauts (€8,99 + €6,99 soundtracki) – nie miałem przyjemności jeszcze grać. Słyszałem jednak bardzo pochlebne opinie na temat tego tytułu, a sam trailer i gameplaye wyglądają znakomicie;
  4. Limbo (€9,99) – bardzo fajna, klimatyczna przygodówka. Gra, którą miałem miesiące temu kupić, bo zrobiła na mnie wrażenie. W końcu jednak udało się, że znajduje się w Humble Bundle! Nie jest wprawdzie bardzo trudna, ale gra się za to przyjemnie;
  5. Superbrothers: Sword & Sworcery (€5,99) – o tej grze nie wiem w zasadzie nic. Nie grałem, nie widziałem, nic nie słyszałem.

Łączna wartość tych gier z soundtrackami to aż €70,94 [2]312,19zł wg obecnego kursu walut, na dzień 04.06.2012!

Zachęcam do kupna/uczestniczenia w akcji Humble Bundle! Do końca akcji pozostało jeszcze 10 dni.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Gra dostępna dopiero po uiszczeniu wyższej opłaty niż aktualna średnia
2 312,19zł wg obecnego kursu walut, na dzień 04.06.2012