Archiwum miesiąca: październik 2010

Wypoczynek w wydaniu „extreme” – szarasowa.pl

Nawiązując do samych dialogów przeprowadzonych z osobami towarzyszącymi; weekend przeciętnego polaka obecnie wygląda… właściwie, to nie wygląda. Ludzie zapominają o jakichkolwiek rozrywkach, o wypadach, spacerach, choć niejako wypad do sklepu spacerem nazwać można, lecz marny z tego pożytek i frajda. Niektórzy całkowicie zapominają o tym, że czas można spędzić inaczej niż idąc do sklepu, czy potocznie mówiąc „iść i się nawalić”. Gdzie te czasy, kiedy na podwórku było hucznie od dzieciaków, a dewoty je przeganiały zapominając całkowicie o tym, jak same szalały. No gdzie te czasy? Dlaczego wszyscy zapomnieli o rozrywkach, które niesie za sobą spacer po lesie, jazda na rowerze, jogging, czy właśnie spacer po lesie w wydaniu ekstremalnym?!

Kojarzycie filmy o małpach, albo nie – Tarzana, czy pamiętacie Tarzana i Jane? W swych skromnych strojach skakali pomiędzy drzewami opasani jedynie skromnym pasem skóry, a pomocnym narzędziem w przemieszczaniu się była lniana. Ta ekscytacja i dziecięce zauroczenie – ja też tak chcę!

Filmy przyrodnicze, albo kanały typu Discovery czasami pokazują ujęcia z różnych parków rozrywki, {{rollercoaster|rollercoastery}}, parki rozrywki, aż wreszcie… parki linowe! Sam widziałem zdjęcia i filmy z takich parków, ale nigdy nie śniłem nawet o tym, by znaleźć się w czymś takim! Ba! Nie wiedziałem, że coś takiego w mojej okolicy istnieje. Może ja też zaliczam się już powoli do tych domolubnych?!