Archiwum miesiąca: kwiecień 2013

SwiftKey vs Swype

SwiftKey vs Swype

Użytkownikom {{Android|Androida}} temat doboru odpowiedniej  klawiatury na pewno nie jest obcy. Z jednej strony chciałoby się kłaść nacisk na wygodę (o ile można mówić o wygodzie „pisania” na dotykowym ekranie), a z drugiej na dokładność. Tak, by pisanie było możliwie jak najmniej problematyczne.

Nie chcę rozwodzić się na temat każdej klawiatury, gdyż sam od początku korzystałem ze Swype, później przerzuciłem się na SwiftKey (podczas testów do SwiftKey Flow – obecnie funkcjonalność „Flow” znajduje się w nowej wersji tejże klawiatury). I to na tych dwóch klawiaturach się skupię.


Ninja SMS – to powinno być w standardzie

Ninja SMS ikona

W pisaniu {{SMS|SMSów}} na {{Android|Androidzie}} brakowało mi czegoś w stylu popupów. Ciągle trzeba było rozwijać pasek powiadomień żeby wejść w wiadomość – dopiero wtedy ją odczytać i odpisać. Brakowało mi obsługi wiadomości za pomocą popupów, tak by móc wygodniej rozmawiać (zdaje się, że {{iPhone}} coś takiego maja).

Dzisiaj przypadkowo natknąłem się na aplikację Ninja SMS. Kilkakrotnie przeglądałem jej opis, przymierzając się do kupna. Ostatecznie uznałem, że 3,16 zł [1]Oferta limitowana dla pierwszych 5000 użytkowników, jako prezent dla pierwszych członków. to nie majątek i warto spróbować :).

Co to robi? Wyświetla popup z wiadomościami nad innymi aplikacjami dzięki czemu nie musimy wyłączać, czy minimalizować gry, by odpisać na {{SMS}}. Po odpisaniu zamykamy, albo minimalizujemy okienko (bądź robi się to z automatu).

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Oferta limitowana dla pierwszych 5000 użytkowników, jako prezent dla pierwszych członków.

Spotify – playlista offline na karcie pamięci

Z nową wersją Spotify (aka. Spotify Music) sposób ten nie działa. Domyślnie aplikacja lokuje pliki w pamięci, która ma więcej wolnego miejsca. Może być to zatem zarówno karta pamięci, jak i pamięć urządzenia. Jeśli na siłę chcecie mieć gdzie indziej swoje pliki, polecam: FolderMount.

Ze Spotify korzystam odkąd trafiło na polski rynek. Bardzo cenię sobie tę usługę, jednakże brakowało mi możliwości wyboru zapisu playlisty w innym miejscu niż pamięć {{USB}} urządzenia.

Szukałem w ustawieniach i nigdzie nie mogłem nic znaleźć. Próbowałem ręcznie przenosić pliki playlisty. Jednakże nic nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Playlista ciągle przechowywana była w pamięci urządzenia.

Tymczasem rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste i szybkie.

 1. Wyczyść pamięć cache Spotify na urządzeniu i wyloguj się z aplikacji!;
 2. Odinstaluj program;
 3. Sprawdź, czy z pamięci urządzenia usunięty został katalog Android/data/com.spotify.mobile.android.ui – jeśli nie, usuń go;
 4. Pobierz i zainstaluj starą wersję programu
  Spotify Android - Stara wersja Spotify na Androida. Plik spakowany do archiwum *.7z.
 5. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i naciśnij klawisz menu urządzenia;
 6. Wybierz opcję karty SD (ostatnia opcja);
 7. Wpisz lokalizację karty SD – u mnie było to /storage/extSdCard/;
 8. Zaloguj się. W moim przypadku po chwili powróciło do ekranu logowania. Nie udało mi się nic więcej zrobić;
 9. Wyłącz aplikację. Następnie włącz sklep Google Play i zaktualizuj Spotify do najnowszej wersji;
 10. Zaznacz playlistę by pobrała się i pliki były dostępne offline.

Od teraz każda playlista, którą zechcesz pobrać, by była dostępna offline zostanie zapisana na karcie SD, a nie w pamięci urządzenia :).

Opis wzorowany na wpisie z forum XDA Devs.