Archiwum miesiąca: wrzesień 2011

Przyglądam się Minecraft 1.8…

Jak donoszą media” doszło do wycieku nowej wersji gry [1]Zawsze marzyłem, by coś takiego napisać. Minecraft – długo oczekiwanej wersji 1.8. Wprawdzie nie przekonują mnie informacje iż po prostu gra sobie sama wyciekła… Uważam iż jest to celowe zagranie ze strony notcha. Plik bowiem można pobrać ze stron Mohjang Team (o tym dalej).

Wersja ta jest długo oczekiwaną ze względu na kilka dość fundamentalnych zmian. Po pierwsze – wprowadzony został tryb przygody – wiecie, doświadczenie, głód i te sprawy. Po drugie kolejne udogodnienia i poprawki, a po trzecie: no kurde, jak można było nie czekać na 1.8?!

Z początku miałem opory by sprawdzić tę wersję, ale ostatecznie się skusiłem, no i pobrałem. Po krótkich testach jestem z jednej strony mile zaskoczony, z drugiej zaś zniesmaczony, ale może są to moje dość subiektywne odczucia i mają one podłoże zwane przyzwyczajeniem.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Zawsze marzyłem, by coś takiego napisać.

Windows 7 wywinął mi orła

Jestem zdziwiony i zarazem wielce zniesmaczony wczorajszym dniem. Wczoraj bowiem po około 2-3 latach od instalacji, tak wielce szanowany przeze mnie system {{Windows 7}} wywinął orła. Dlaczego o tym piszę? Sposób w jaki to się stało/przyczyna jest zadziwiająca i wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że coś takiego miało miejsce. Nie mam pewności jednak, czy wina stoi po stronie samego systemu, dysku twardego, systemu plików, czy może ja zawiniłem w jakiś sposób. Sam obstawiam jednak iż wina stoi po stronie systemu plików, bowiem już miałem podobne objawy w niedalekiej przeszłości.

Niestety, ale (według mnie) najsensowniejszym i najszybszym rozwiązaniem problemu okazała się ponowna instalacja systemu. Tutaj również do pewnego momentu system robił mi pod górkę. Na jego nieszczęście do czasu; udało mi się po pewnym czasie zażegnać kryzys i teraz mam przyjemność pisać spod świeżego systemu.


Aktualizacja systemu /Temporary offline

Piszę tylko by zakomunikować dwie rzeczy. Pierwsza mało istotna, a druga ciekawa, dla przyszłych, bądź obecnych posiadaczy serwerów VPS. Od Ciebie zależy, co przeczytasz. Wszakże ten wpis ma raptem 152 słowa. Szkoda czasu na przeczytanie całego ;) .

Dziś, jutro, pojutrze… na pewno do końca tego, bądź przyszłego tygodnia (jak ja uwielbiam niewiadome) wezmę się za aktualizację Centka na VPSie. Jeśli więc nic się nie spieprzy i wszystko pójdzie jak z płatka, to pewno przestój góra 2h. Jeśli jednak nie będzie po mojemu (czyli kolokwialnie rzecz ujmując: coś się spierdoli) to będzie to bliżej nieokreślony maintenance :D.

Bądźmy jednak dobrej myśli. Strzeżcie się, ruszam do podboju internetu 8) .

Korzystając z okazji (coby wpis za krótki nie był). Mam do zaoferowania kupony zniżkowe do oferty Hostineuro.com. Jeśli ktoś zakupi z ich oferty VPS-2048, lub VPS-3072. Następnie zgłosi się do mnie i poda swój e-mail z rejestracji otrzyma 10% zniżki na jeden z serwerów, lub darmową licencję na DirectAdmin.

— edycja z 02.09.2011 —

Już jestem po migracji. Napotkałem na jeden, jedyny problem. Po wypakowaniu backupów strony nie działały, plując 500 Internal Error. Jak się okazało, po 20 minutach szukania przyczyny, powodem były własności plików (chown naprawił problem).