Archiwum miesiąca: lipiec 2014

Android i CyanogenMod w jednym domku stali

I po smartfonach się macali :).

Tocząc długie boje z własną osobą, w końcu przełamałem pierwsze lody i wgrałem swój pierwszy custom rom na mojego SGS2. Głównie stało się to za sprawą Bartosza, który to przeszedł już boje z {{CyanogenMod}} i korzystał z niego na swoim urządzeniu. Mi to jednak trochę zajęło, ale liczy się efekt – od tygodnia jestem posiadaczem {{Android|Androida}} 4.4.4 dzięki {{CyanogenMod}}.

Bez dłuższych wywodów i pytań, czy warto – warto! W telefon zostało tchnięte nowe życie. Wszystkie aplikacje odpalają się od kopa, czego nie mogłem powiedzieć wcześniej w przypadku TouchWiza Samsungowego i Androida 4.1.2. Są pewne problemy i niedociągnięcia, ale jestem w stanie przymknąć na nie oko, bo najzwyczajniej warto.

Nie podoba mi się launcher dostarczony przez CM. Korzystam nadal ze Smart Launchera 2.

Co do samej instalacji i późniejszych aktualizacji. Miałem pewien problem z instalacją za pomocą instalatora dostarczonego przez CM. Za pierwszym razem nie załapał. Po restarcie telefonu wszystko ruszyło od kopa. W chwili obecnej po pojawieniu się nowej nightly instaluję ją przez tzw. OTA [1]Over the Air – aktualizacja przez wifi. Właściwie wszystko robi się samo po ponownym uruchomieniu urządzenia..

Bartoszu – dziękuję za wpis, który niejako mnie nakierował i pomógł w instalacji oraz podjęciu decyzji.

Wyjaśnienia

Wyjaśnienia
1 Over the Air – aktualizacja przez wifi. Właściwie wszystko robi się samo po ponownym uruchomieniu urządzenia.