Miesięczne archiwum: Październik 2017

Telemarketer, zawód znienawidzony

Zawód telemarketera postrzegany jest za jeden z najgorszych – znienawidzony przez wszystkich, począwszy od ludzi, którzy odbierają połączenia, a kończąc na samych telemarketerach. Jest to bardzo niewdzięczna posada. Telemarketer jest swego rodzaju synonimem w kulturze dla kasjera. Osoba, która jest chłopcem do bicia, pierwszą linią, na której można się wyżyć mając zły dzień, no bo w końcu jest to pachołek…

I jest prawdą, że jest to bardzo ciężka posada, że telemarketerzy mają ciężki żywot i są znienawidzeni. Jednak jest to praca, jak każda inna, a odporność psychiczna takiej osoby jest prze ogromna. Byłem telemarketerem, dobrych parę lat temu. Pamiętam jak to jest i w dalszym ciągu mam szacunek do tych ludzi. Ale do czego dążę.

Dziś odebrałem połączenie od Multimedii. Tak, Multimedia Polska. W związku z tym, że za miesiąc kończy mi się promocja na telewizję, MM już od około 2 miesięcy, systematycznie truje mi tyłek połączeniami. Zawsze o godzinie punkt 8, i jeśli nie odbiorę (a najczęściej nie odbieram o tej porze) to kolejne połączenia są zawsze o godzinie 12 i 14. Czyli w godzinach, w których również najczęściej się nie podnosi telefonu.